lab501 forum

lab501 forum (http://forum.lab501.ro//index.php)
-   Zona libera (http://forum.lab501.ro//forumdisplay.php?f=28)
-   -   Ce hardware v-ati cumparat in ultimul timp? (http://forum.lab501.ro//showthread.php?t=197)

mirciusx 05-05-2014 01:49

Eu am facut comanda de Razer si de Logitech pentru a mea. Momentan ma cert cu Altex...aveau oferta si apoi au sunat ca nu mai au oferta, cea cu mouse pad. Nu mi-e de mousepad, ci de nesimtire si de gestul in sine. Oriunde am avut mici probleme de genul asta, au scris ne scuzati, va trimitem produsul pe gratis sau va trimitem gratis (din afara/Romania) sau am primit produsul x sau ...mereu s-a rezolvat.

Ultima data am comandat din state, pe punctele acumulate, doua pachete de carti. A mea a castigat la ruleta un pachet si i-am rugat sa le trimita pachetele mele cu al ei, sa nu plateasca transportul de doua ori (ei, nu eu, era premiu). Au uitat de mine vreo 3 saptamani...le-am scris. Mi-au trimis gratis, pachetele le-am primit gratis, chiar doua, diferite. Super de treaba oamenii si am vorbit unii cu altii omeneste, fara cearta, fara huuu, fara ore pierdute si sute de emailuri scrise.

LE. Sa le folositi sanatosi. Bogdan, cat au fost castile, primele, de la Altex? Sunt ok? De curiozitate intreb doar. Mersi.

reflavius 05-05-2014 01:59

Arise,
Am comandat si eu online, esti multumit de soareci Logitech de la Altex?
Eu pot anula comanda, daca nu-s ok....

Sent for my Mototola XT1033 using Tapatalk 2

Neo 05-05-2014 02:05

Quote:

Originally Posted by polter (Post 365236)
cum merge?

Most likely pizdos grav =))

Bugsy004 05-05-2014 08:20

Quote:

Originally Posted by mirciusx (Post 365241)

LE. Sa le folositi sanatosi. Bogdan, cat au fost castile, primele, de la Altex? Sunt ok? De curiozitate intreb doar. Mersi.

Căștile de la Altex sunt la 100 lei, dacă te referi la Microsoft LifeChat LX-6000, celelalte, LX-1000, le-am luat din Carrefour la 32 lei.

Arise 05-05-2014 10:37

Quote:

Originally Posted by polter (Post 365236)
cum merge?

Quote:

Originally Posted by reflavius (Post 365244)
Arise,
Am comandat si eu online, esti multumit de soareci Logitech de la Altex?
Eu pot anula comanda, daca nu-s ok....

La modul general, mouse-ul este ok proporționat, nu este din ăla mic mic să îl cauți în palmă, dar nu este cât un mouse de gaming. Eu îl țin într-un fel de combo claw-grip cu podul palmei odihnindu-se pe mousepad.

Unul dintre ei este ok, dar al doilea mă deranjează în mod evident prin rezistența/feedback-ul la apăsare, trebuie să fac un efort considerabil să apăs cele 2 butoane.

Touch-ul pentru scroll este ok.

Butonul de touch are două zone, zona mare (de sus și mijlocul) funcționează ca opener pentru butonul start în Windows. Zona mică (de jos) este clasicul scroll wheel/middle click. Trebuie instalat logitech Setpoint ca să setezi tot scrollul ca un singur buton. (De exemplu în jocuri clar nu vrei să apeși pe butonul ce îți deschide start menu).

Nu m-am acomodat cu el la jocuri, nu prea pare făcut pentru așa ceva, nici nu am insistat să mă acomodez.

Repet, durerea mea maximă cu unul dintre ei este că trebuie o forță considerabilă să îi apeși butoanele. (Problema este prezentă la multe modele din gamă, google for it).

negaterium 05-05-2014 12:23

Primit
http://betanews.com/wp-content/uploa...G_webready.jpg

si

http://www.computershopper.com/var/e...0-box-shot.jpg

mbc 05-05-2014 12:54

Cat de greu e G602-ul? E deranjant in FPS-uri?

negaterium 05-05-2014 13:04

Quote:

Originally Posted by mbc (Post 365313)
Cat de greu e G602-ul? E deranjant in FPS-uri?

La inceput mi-a fost incomod fata de G700... Acum m-am obisnuit.
Nu mi se pare greu, are texturi foarte bune, ergonomic, iar cele 6 butoane sunt foarte bine puse, nu mai trebuie sa schimb profilele ca pe G700 (forward+back+4 butoane pentru D3 = WIN).
In Titanfall nu m-a deranjat, ca sa raspund exact la intrebare, in rest nu am testat in altele.

Victor 05-05-2014 18:54

As schimba si eu G700le asta ca nu-mi place, cum e ca dimensiune in palma G602-u asta mai mic/mare, la fel?

reflavius 06-05-2014 01:51

@Arise

Multumesc de info probabil azi dupa ora 14:00 ajunge si al meu, vad ce si cum, pare micut, fata de Nexus ( SM-8000B ) ......

PS: la problema ta cu laptop-ul ai incercat update la 8.1 din windows update....
Un clean install poti utiliza informatiile de aici
Bafta

gabrielpost 06-05-2014 12:18

Am cumparat unul de asta pentru laptop...urmeaza un ssd mai bunicel...

negaterium 06-05-2014 12:21

Quote:

Originally Posted by Victor (Post 365366)
As schimba si eu G700le asta ca nu-mi place, cum e ca dimensiune in palma G602-u asta mai mic/mare, la fel?

In primele 2 ore a fost nasol... Simteam foarte acut diferenta de la G700 la G602. Acum le folosesc in paralel (G700 la job) si mi se pare mai ok de folosit G602. Nu e la fel de inalt si imi sta mana mai bine pe el. E mai lat un pic si ergonomia pare (sbuiectiv) mai buna.

mbc 06-05-2014 12:23

Tot asteptam un prilej bun pentru a-mi lua un mouse wireless. Cred ca asta ar trebui sa il iau din descrierea ta. G700 are viata pe baterie mica din cate stiu si de aceea l-am evitat.

negaterium 06-05-2014 14:14

Quote:

Originally Posted by mbc (Post 365549)
Tot asteptam un prilej bun pentru a-mi lua un mouse wireless. Cred ca asta ar trebui sa il iau din descrierea ta. G700 are viata pe baterie mica din cate stiu si de aceea l-am evitat.

Yep. Diferenta la battery life intre cele doua e gigantica... Vezi daca il poti testa undeva inainte, dupa cum ziceam la inceput a fost nasol ca eram obisnuit cu forma de la 700, acum insa e perfect.

robE 06-05-2014 14:46

Quote:

Originally Posted by gabrielpost (Post 365546)
Am cumparat unul de asta pentru laptop...urmeaza un ssd mai bunicel...

Mai bine luai asta pe usb 3.0 cu support UASP, sa simti ca ai SSD...altfel cumperi ssd-ul degeaba, dar ce-i drept ca nu se integreaza cu laptopul :)

LE: defapt vad ca are si SATA, my bad :)

gabrielpost 06-05-2014 15:28

Quote:

Originally Posted by robE (Post 365583)
Mai bine luai asta pe usb 3.0 cu support UASP, sa simti ca ai SSD...altfel cumperi ssd-ul degeaba, dar ce-i drept ca nu se integreaza cu laptopul :)

LE: defapt vad ca are si SATA, my bad :)

ssd-ul o sa intre in locul hdd-lui in laptop,hdd-ul intra in locul dvd-lui si dvd-ul ramane extern pe usb..daca te uiti atent sunt 2 piese acolo... ;)

mbc 06-05-2014 15:33

Quote:

Originally Posted by negaterium (Post 365575)
Yep. Diferenta la battery life intre cele doua e gigantica... Vezi daca il poti testa undeva inainte, dupa cum ziceam la inceput a fost nasol ca eram obisnuit cu forma de la 700, acum insa e perfect.

O sa il cumpar online, o sa il folosesc 2-3 zile si daca nu ma pot acomoda cu el in jocuri, vad atunci ce fac. Ideea e ca acum am G400 care are, oarecum, aceeasi forma.

negaterium 06-05-2014 16:20

Ideea e sa-i dai o sansa :) Prima impresie poate fi aiurea dupa ce esti obisnuit cu altceva, dar apoi it's all honey and milk :P

mirciusx 06-05-2014 23:39

Quote:

Originally Posted by gabrielpost (Post 365588)
ssd-ul o sa intre in locul hdd-lui in laptop,hdd-ul intra in locul dvd-lui si dvd-ul ramane extern pe usb..daca te uiti atent sunt 2 piese acolo... ;)

Oare merge si pe un Lenovo y510? Foarte buna ideea, pastrezi si dvdrw-ul in caz de ceva. Un link sau pret aproximativ de unde l-ai luat? Mersi!

gabrielpost 06-05-2014 23:48

in principiu depinde doar de ce tip de unitate optica are laptopul...sunt doua dimensiuni :de 9,5mm grosime si de 12,7mm...eu sunt in spania acum,l-am luat de aici la 24€...daca stiam,cumparam mai multe si aduceam in ro cateva...in noaptea asta am avion... link link2 (aici e doar caddy fara carcasa pentru dvd-rom)

All times are GMT +3. The time now is 15:22.