lab501 forum

lab501 forum (https://forum.lab501.ro//index.php)
-   lab501 (https://forum.lab501.ro//forumdisplay.php?f=29)
-   -   Voucher reducere evoMAG - pentru utilizatorii inregistrati dupa 5 Aprilie 2012 (https://forum.lab501.ro//showthread.php?t=6892)

Monstru 05-04-2012 16:32

Voucher reducere evoMAG - pentru utilizatorii inregistrati dupa 5 Aprilie 2012
 
Toti utilizatorii inregistrati pana pe 5 Aprilie 2012, ora 12:00, au primit deja pe mail voucher-ul de reducere. Cei inregistrati ulterior, pot beneficia de pe urma acestui voucher conform pasilor de mai jos.

1. Te inregistrezi pe LAB501
2. Confirmi email-ul de activare
3. Ai 30 de zile de cand te-ai inregistrat pe forum
4. Vezi voucher-ul in announcement-ul postat in sectiunea Publicitate
5. Cumperi si te bucuri de reducere!

Voucher-ul nu se aplica in perioade de Black Friday
Voucher-ul se aplica doar pentru persoane fizice

kretzu77 06-04-2012 10:29

Good for business.
Bad for Forum.

Oricum, multumim. Isteata miscare. Plus ca si ajuta.

Monstru 06-04-2012 10:50

De ce bre bad for forum? Good for forum, sa ia si baietii forumisti o reducere, nu?

kvm 06-04-2012 11:02

Probabil se gandea ca se vor inregistra pe forum multi oameni doar pentru voucher si eventual unii dintre ei vor posta diverse. Dar daca vor afla/invata cateva lucruri tot e bine.

kretzu77 06-04-2012 11:14

Quote:

Originally Posted by Monstru (Post 180108)
De ce bre bad for forum? Good for forum, sa ia si baietii forumisti o reducere, nu?

Pariu ca or sa apara toate lipitorile pe aici?
Sa-ti aduci aminte de postul asta peste 1-2 ani si o sa-mi dai dreptate.

Miscarea ajuta membrii de acum ai forumului, desigur. Si pe cei viitori care or sa vina ca musca la rahat, nu ca omul la biblioteca (cum s-a intamplat in majoritatea cazurilor de pana acum).

Personal credeam ca va fi cu alt magazin (apropiat ca nume de asta). Ma bucur de deal-ul asta.

Poate vor iesi si niste concursuri nationale de OC pe viitor din colaborarea asta, cine stie.

Oricum, apreciez miscarea. Felicitari.

Later: si nu uitati ca voi le cresteti lor valoarea, nu invers. Adica numele vostru sa apara de cat mai multe ori pe site-ul lor. NU invers. ;)

Iubitel 06-04-2012 11:54

Valoarea forumului...Cand de cateva luni buni doar poparamiro si nachtfalke dau bench pe un forum de entuziasti,asta spune totul.No offence intended.

Mutarea in sine este excelenta,noi ca membrii mai vechi nu ne putem supara.Dar niste conditii mai aspre de inregistrare/acordare voucher ar fi indicate ;)

Monstru 06-04-2012 11:54

Man, sunt constient de toate chestiile astea, dar:

1. nu e ca si cum promovez asta la piata, in general aflii de treaba asta de la noi de pe site, forum, facebook si de la ei de pe site odata la jdemii de afisari cand se incarca banner-ul cu noi. Deci nu cred ca vin atat de multi oameni special pentru 3% reducere, mai ales ca trebuie sa faca posturi.

2. niciodata nu am vrut sa cresc forumul artificial. Daca vroiam, faceam concurs cu "cine aduce mai multi refferals castiga placa de baza" si gata. Imi place un forum inteligent

3. Nu degeaba am pus moderatori acum ceva vreme...hehe...nu avem noi timp, lasa ca au ei timp sa faca curat printre astia noi :)

4. Personal fac deal-ul asta cu magazinul care ofera cel mai mult pentru voi, if you get what I mean :)

Over all, eu cred ca e un lucru bun si nu ne afecteaza pe noi sau pe voi negativ. Desigur, daca aveti alte sugestii sau pareri, puteti sa le spuneti oricand, ma intereseaza sa am forumistii fericiti si multumiti :)

Iubitel 06-04-2012 12:00

Tudor,10 posturi au facut n personaje intr-o zi special pentru publicitate.Cand dai new posts si iti apar 15 topicuri cu ultimu post facut de unu care a scris ceva de genul"mda,bine,aham,super".Pune 100 de posturi,my 0.02$

xdan 06-04-2012 12:30

Sa faca atunci 100 de posturi aiurea ,n-ajung 10 =))
Na la o adica merge mai usor banarea daca face 100 de posturi doar sa se afle in treaba.

kretzu77 06-04-2012 12:53

Eu zic sa ne bucuram de Voucher si sa lasam adminii/supermoderatorii/moderatorii sa-si bata capul de chestia asta cu numarul de posturi. :D

Chipicao 06-04-2012 14:09

Voucher-ul e valabil doar pentru persoane fizice, sau si juridice?

Monstru 06-04-2012 14:32

Hau....nu am intrebat asta :| Uite o sa intreb azi...

Seatpower 06-04-2012 15:09

"este absolut secret pă persoană fizica" =)))

PaulM 06-04-2012 16:35

Pentru 3% pe un site unde dacă pui o reducere de 10% ajungi la un preț normal , nu cred sa fie mare înghesuiala la făcut conturi noi , pe mine ma bucura ca îmi pot cauta piese ptr un nou pc și pot alege din piesele cu recenzie făcuta de lab501 .

Monstru 06-04-2012 18:09

Quote:

Originally Posted by evoMAG
Este pentru oricine, pers fizica sau juridica. Important este chiar sa aiba cont pe lab501.ro

deci si fizica si juridica...

kretzu77 06-04-2012 18:22

si cum verifica ei daca am cont pe lab501? E genul de sistem de la CG?

Monstru 06-04-2012 18:23

Nu, dar putem verifica noi si ei ca este cont pe lab, trust me :)

GraveNoX 06-04-2012 19:32

Am incercat si nu merge, pacat ca vroiam sa cumpar o carcasa zilele astea (zalman z9+)

kretzu77 06-04-2012 19:44

Si cum se face ca tu ai exact 11 posturi la momentul asta?

Chipicao 06-04-2012 19:59

@Monstru mersi pentru lamurire. Verificati cumva dupa adresa de email? Ar fi bine sa imi setez aceeasi adresa si pe forum si la magazin?
De fapt de ce nu faceti un sistem de genul asta, ar fi mult mai sigur. ;)

@PaulM Intreg sistemul de la PC Specs l-am luat de la evoMAG iar preturile nu erau mai mari cu 10%. Poate doar 5-10 lei pe componenta. Ce mi se pare mie absurd e cum alearga unii ca nehalitii dupa ăl mai mic pret, ca apoi sa isi verse durerea pe topicuri de genul.

Am avut 2 situatii de garantie la evoMAG:
1. Sursa pe care am dus-o inapoi pentru ca scotea un tiuit - mi s-a spus pe loc ca va fi schimbata, fara alte intrebari, si a trebui doar sa astept pana au adus alta de la furnizor, a doua zi.

2. Kit-ul de memorii care avea un modul cu figuri - dupa ce a fost testat, ei au fost cei care m-au intrebat daca vreau acelasi model sau altul, desi aveau kit-ul in stoc. Iar stornarea au facut-o la pretul de pe factura, nu cel actualizat care era mai mic.


All times are GMT +3. The time now is 12:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.