lab501 forum

lab501 forum (https://forum.lab501.ro//index.php)
-   Articole (https://forum.lab501.ro//forumdisplay.php?f=10)
-   -   iPhone 6 & iPhone 6 Plus Review (https://forum.lab501.ro//showthread.php?t=12965)

LAB501 26-09-2014 02:10

iPhone 6 & iPhone 6 Plus Review
 
Pe scurt…   Bine ati venit la inca un review marca LAB501! Astazi vom discuta in premiera pentru Romania despre iPhone 6 si iPhone 6 Plus. Si pentru ca review-ul este unul important, vom incerca sa va oferim ceva deosebit, pe langa analiza exhaustiva cu care v-am obisnuit. Stim ca interesul pentru noile iPhone-uri este […]

More...

Hemisphere 26-09-2014 03:15

Desi sînt fanboy Android (si implicit hater iPhone), review-ul vostru ma face sa-l detest mai putin. Shit...

GreuHip 26-09-2014 03:38

A punctat bine in review, pentru utilizatorii de 5s, e un must have 6 sau 6 plus.

Neo 26-09-2014 20:12

Quote:

Originally Posted by GreuHip (Post 390336)
A punctat bine in review, pentru utilizatorii de 5s, e un must have 6 sau 6 plus.

Cred că ai înțeles fix pe dos, eu unul cel puțin ca utilizator de 5S nu simt deloc nevoia să-mi iau paletele alea de ping-pong :) Mie îmi place designul de iPhone clasic, sandwich de aluminiu și sticlă. Așa arată prea mult a clonă de metal de Galaxy S. Bleah.

Steve-o 26-09-2014 20:46

Will it bend?

GreuHip 26-09-2014 21:07

@Neo e firesc sa existe si persoane nemultumite de schimbarile noului/noilor iPhone.
Poate am inteles sau m-am exprimat gresit. Ceea ce cred este, ca aceste telefoane nu aduc nimic nou unui utilizator de android si probabil au ca target in mare parte apple fanboys.
Singurul lucru pentru care am vrut iPhone a fost designul. In acest moment am 5s, sunt total nemultumit de el si probabil ca o sa fie ultimul device apple folosit de mine de buna voie si nesilit de nimeni. Insa daca comparam 5s cu versiunele 6 fara sa luam in calcul designul, cred ca apple au facut un pass inainte marind dimensiunea telefoanelor.

ihlades 26-09-2014 23:42

Quote:

Originally Posted by Steve-o (Post 390448)
Will it bend?

It's unapologetically bendable!

Neo 27-09-2014 01:31

Quote:

Originally Posted by GreuHip (Post 390452)
@Neo e firesc sa existe si persoane nemultumite de schimbarile noului/noilor iPhone.
Poate am inteles sau m-am exprimat gresit. Ceea ce cred este, ca aceste telefoane nu aduc nimic nou unui utilizator de android si probabil au ca target in mare parte apple fanboys.
Singurul lucru pentru care am vrut iPhone a fost designul. In acest moment am 5s, sunt total nemultumit de el si probabil ca o sa fie ultimul device apple folosit de mine de buna voie si nesilit de nimeni. Insa daca comparam 5s cu versiunele 6 fara sa luam in calcul designul, cred ca apple au facut un pass inainte marind dimensiunea telefoanelor.


Poate ar trebui sa te intorci la Android cu ecran de 5", clar nu ai idee de ce iPhone s-a vandut in draci atatia ani.

Hint - unii utilizatori vor telefon, nu phablet, un format pe care il detest cu pasiune de cand a iesit Dell Streak pe piata. Dpmdv ip5 mi se pare cel mai mare smartphone acceptabil poate si din cauza ca nu am maini de gorila si buzunare de popa. Pentru orice altceva am laptop si tableta de 10".


iTap&talk.

GreuHip 27-09-2014 03:05

Quote:

Originally Posted by Neo (Post 390497)
Poate ar trebui sa te intorci la Android cu ecran de 5", clar nu ai idee de ce iPhone s-a vandut in draci atatia ani.

Hint - unii utilizatori vor telefon, nu phablet, un format pe care il detest cu pasiune de cand a iesit Dell Streak pe piata.
iTap&talk.

Si eu doresc un smartphone sub 5' insa, avand in vedere vanzarile se pare ca cei multi prefera altceva.

Monstru 27-09-2014 04:08

Neo - daca tu maini de copil e problema ta. Noi oamenii normali folosim Note fara stress...

Arise 27-09-2014 10:14

iPhone 6 & iPhone 6 Plus Review
 
Quote:

Originally Posted by Neo (Post 390497)
...clar nu ai idee de ce iPhone s-a vandut in draci atatia ani.

Hint - unii utilizatori vor telefon, nu phablet...


Argumentele tale sunt ok, dar daca iPhone6 sau 6+ se va vinde mai bine decat iPhone4s sau 5s? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

ihlades 27-09-2014 10:20

Daca nu ai mainile mici iPhone 6 e comod decat 5/5S... iPhone 6 Plus e pentru Monstru.

Neo 27-09-2014 12:51

Quote:

Originally Posted by Monstru (Post 390502)
Neo - daca tu maini de copil e problema ta. Noi oamenii normali folosim Note fara stress...


Shit, daca nu ne strangeam mainile mai ziceam sa spui asta, dar asa...

Nu am lopeti, dar nu este vorba doar de utilizare ca nu mergi cu el in mana tot timpul.


iTap&talk.

Neo 27-09-2014 12:52

Quote:

Originally Posted by Arise (Post 390513)
Argumentele tale sunt ok, dar daca iPhone6 sau 6+ se va vinde mai bine decat iPhone4s sau 5s? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


iSheep gon' buy.


iTap&talk.

mbc 27-09-2014 15:07

Quote:

Originally Posted by Steve-o (Post 390448)
Will it bend?

+1

mirciusx 29-09-2014 03:15

Quote:

Originally Posted by GreuHip (Post 390452)
... sunt total nemultumit de el si probabil ca o sa fie ultimul device apple folosit de mine de buna voie si nesilit de nimeni.

Why?

Eu am 24cm diametru si 19 in lungime, la palma (stiu dimensiunile de la manusile de race), sunt si subtirel, insa pentru mine 4.7" s-ar putea sa imi fie nitel incomod. M-am jucat pentru cateva clipe cu un HTC One, parea maricel. Conteaza si lungimea degetelor, pentru ca pana la urma urmei, cu ele defilezi pe ecran, iar daca il ti cu doua maini telefonul, e mult mai usor sa il folosesti, indiferent de dimensiunea lui.

GreuHip 29-09-2014 05:13

Nu sunt nemultumit de dimensiunea telefonului, ci sunt nemultumit de iOS.
Prefer un telefon sub 5' pentru ca nu am buzunare de cautator de aur.
4.3'-4.7' din punctul meu de vedere sunt dimensiunele perfecte pentru un telefon.

M@nu 29-09-2014 05:41

Telefon e cel de care zici dar lumea vrea mai mare ca mai face şi altceva cu el. Se cheamă telefon ca mai are dialer în rest nu mai are nimic în comun cu ceea ce ştiam acum douăj de ani..

doru 29-09-2014 12:17

Cu cat e mai mare cu atat e mai putin portabil, deci IMobil. Va mai trece ceva timp pana cand se va inventa dispozitivul mobil ce permite comunicatie audio/video, net, jocuri whatever ...

Majoritatea oricum au nevoie de o tableta cu skype de fapt si nu de un smartphone.

Monstru 29-09-2014 13:31

Totul depinde si de gusturi si obisnuinta pana la urma...


All times are GMT +3. The time now is 13:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.