lab501 forum

lab501 forum (https://forum.lab501.ro//index.php)
-   Cutia de sub birou (https://forum.lab501.ro//forumdisplay.php?f=2)
-   -   Galerie (https://forum.lab501.ro//showthread.php?t=82)

Monstru 28-07-2009 18:46

Galerie
 
Aici puteti posta poze cu sistemul vostru. Daca aveti ceva cu care va mandriti, aici puteti sa aratati tuturor ce bun si frumos este calculatorul pe care il aveti in dotare. Pe langa aprecierile colegilor de forum veti primi si sfaturi sau sugestii pentru imbunatatirea air-flow-ului, a wire-management-ului sau pur si simplu a aspectului sistemului vostru. Deci....cum arata PC-ul tau? :)



P.S. - Pentru proiecte de modding, sau sisteme mai speciale, puteti sa creeati propriul thread in cadrul forumului dedicat (Modding)

crysty95 28-07-2009 21:14

3 Attachment(s)
Hehe, "sparg" eu gheata.

Pun cateva poze in atasament cu PC-ul meu, a carui configuratie o gasiti in signature. In privinta WM-ului, mai mult nu cred ca se poate, iar in privinta air-flow-ului sunt cam la fel de sigur dar sunt deschis la orice sugestii.

Carcasa a fost moddata - daca ii pot spune asa - de mine si de catre un amic. Am incercat sa o fac, cat mai originala.

Micutzu 28-07-2009 21:23

Hmm ... iese intr-adevar in evidenta :D. Interiorul e curat si elegant, culorile ma cam zapacesc.

Sa incerci sa faci pozele fara blitz daca ai cumva lumina destula si o camera suficient de buna, or sa iasa mult mai placute.

Monstru 28-07-2009 21:34

Foarte curat WM-ul, iar despre culori...no comment, cert este ca este foarte original paint-job-ul :)

Memphis 28-07-2009 22:31

1 Attachment(s)
Stiu ca se poate si mai bine in Antec 300, dar pana nu vine hard-ul pe s-ata (320 sau 640) nu ii mai fac nimic :). Daca stie careva cum as putea sa opresc acea lumina de la placa video as fi foare recunoscator. Nu suport briz-briz-urile de genu.

guppster 28-07-2009 22:48

Hellspawn
 
5 Attachment(s)
cam asta-i jucaria mea deocamdata, sper sa apuc sa termin constructia pana-n toamna... :o

Monstru 28-07-2009 22:49

OMG! Bine ventilat sistemul!

Memphis - probabil ca este vorba de un led. Gaseste firele de alimentare ale led-ului si intrerupe-le. Problema este ca daca nu le poti pune la loc ulterior este posibil sa pierzi garantia.

guppster 28-07-2009 22:51

imi place sa exagerez (si in OC) :o am constatat ca am nevoie de un radiator mai mare dupa ce am integrat cel mic de 240 in carcasa, asa ca l-am lasat in loop, me rog poveste lunga :D

P.S. nu cautati modelul ventiolatoarelor, toate erau negre sunt vopsite in graba cu sprai alb si da, aia e pernuta mea roz!

icsu 28-07-2009 22:51

2 Attachment(s)
Salutare. Cam prin asta trecut pc-ul meu de-a lungul a un an si cateva luni, dar ceva veni intr-o luna maxim doua cred eu ca va fi cel mai muncit si mai spectaculos modding..
Deocamdata cam asta e galeria cu care ma mandresc:

icsu 28-07-2009 22:52

3 Attachment(s)
Inca un rand deoarece merg doar 5 poze :D

Monstru 28-07-2009 22:53

Pentru cooler-ul ala Thermaltake ar merita un geam lateral :)

Eu tin minte ca rezolvasem problema cu numarul pozelor. Tot numai 5 au ramas?

icsu 28-07-2009 22:53

3 Attachment(s)
Si inca 3..

icsu 28-07-2009 22:55

3 Attachment(s)
Sper sa nu fie o problema ca am mai multe posturi.. dar au fost schimbari.. daca este problema rog un moderator sa stearga si sa ma sfatuiasca cum sa procedez

icsu 28-07-2009 22:57

3 Attachment(s)
Cam asta ar fi.. momentan il finalizez si va arata diferit ce este acum :D

Monstru 28-07-2009 22:57

Nu este nici o problema, dar parca sa rezolvase astazi....Dupa ce ai incarcat 5 attach-uri nu iti apar din nou 5 campuri in care poti selecta ale fisiere?

Foarte misto arata sistemul. Ce fan-uri sunt alea?

guppster 28-07-2009 22:58

Quote:

Originally Posted by Monstru (Post 705)
Nu este nici o problema, dar parca sa rezolvase astazi....Dupa ce ai incarcat 5 attach-uri nu iti apar din nou 5 campuri in care poti selecta ale fisiere?

Foarte misto arata sistemul. Ce fan-uri sunt alea?

nu apar, zice ca e maxim 5. icsu are GT-uri (scithe gentle taiphoon)

icsu 28-07-2009 22:59

3 Attachment(s)
Nu, nu imi arata alte 5 randuri ca pe alte forumuri. Cele albe ultimele sunt Gentle Typhoon proiectate de Nidec Servo vandute sub numele de Scyte, le-am vopsit. Acel TT Blue Orb este cel mai prost cooler care l-am avut, instalat cu grija, pasta AS5 si el el tot racea prost si facea zgomot. Cand am pus Scyte Schuriken si mi-a scazut temp cu 7-10 grade si era si silentios am vandut imediat TT :D
Acele Typhoon deja se odihnesc de o luna de zile deoarece au fost inlocuite cu Fractal care sunt mai silentioase.. momentan sistemul nu e montat in carcasa.

poparamiro 28-07-2009 23:08

1 Attachment(s)
Ce minunatii pe aici domnilor :), imi place Blueorb-ul.

Monstru 28-07-2009 23:09

Hmm...ok, atunci investigam mai bine problema attachment-urilor. Frumos le sta GT-urilor in alb. Si da, TT-ul ala este...praf, dar arata frumos :)

icsu 28-07-2009 23:11

Quote:

Originally Posted by poparamiro (Post 710)
Ce minunatii pe aici domnilor :), imi place Blueorb-ul.

Mi-ai stricat seara :D. Frumos sistem ai acolo, e superb asamblat si foarte performant, parca vad niste memorii Cruciall. Apropo la cel folosesti? Bench & OC cumva ?
Later Edit: Nu am postat inca la sectiunea modding deoarece acolo se face un tutorial despre cum a fost facut si ce a iesit.. in curand, mai e o luna max doua ..va fi un modding de exceptie


All times are GMT +3. The time now is 14:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.