View Single Post
Old 13-09-2018, 02:25   #2364
reflavius
Senior Member
 
reflavius's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 2,026
Mentioned: 66 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by Boggy View Post
N-am incercat pana acum unlock bootloader, cu toate ca am downloadat app-ul. Nu ar trebui sa fie instant? Din cate vad s-au sucit si nu trebuie sa mai astepti.

"Recently, Xiaomi revamped its unlocking procedure. Now, with a tool, you can easily have your Xiaomi Mi 8’s bootloader unlocked. The previous method required a wait of multiple days for a code that once sent would allow for unlocking. Now, with the steps ahead, you can immediately implement it without any sort of extended wait. As previously detailed, there are a lot of benefits once you do unlock bootloader on your Xiaomi Mi 8."

Cred ca zilele astea ii fac unlock + twrp + root si apoi scot toate jegurile (cleaner, si ce app-uri mai are bagate in system) + bagat ad aware.

Momentan totul merge brici pe el, am reusit sa trag foto RAW cu OpenCamera si e o placere sa editezi pe dng. Also, am reusit sa trag 4K 30fps @ 120mbps bitrate cu flat profile, o sa mearga la fix pe stabilizator pentru niste cadre.

Sper ca MIUI 10 sa bage 4k/60fps + 1080p 240fps pentru ca si camera si chipsetul sunt compatibile cu asa ceva.

P.S. GPS-ul dual e foarte tare, cu S5 prindeam 7-11 sateliti din 24 in masina, cu asta prind 31 din 31. )
procedura e aceasi, partea naspa, ca si daca esti vip tot 720h astepti!
da hardware-ul e la fel de potent si pe mi mix2s si pe mi8 , ultimul are super gps si unlock face irda, dar tot anemica procedura de unlock..bine ca mai e, la Huawei e deja pa...tot nu.mi-ai zis cat a fost halatul si de unde e...al meu din RPC direct eftin, adica ~1680 lei

Sent from my MI Mix 2s using Tapatalk
reflavius is offline   Reply With Quote