View Single Post
Old 28-02-2018, 21:03   #11
dread
Member
 
Join Date: Sep 2016
Posts: 107
Mentioned: 5 Post(s)

PC-ul meu

Default

Eu le-am luat special pt sunet surround - nu au asa ceva, sau cel putin nu la nivelul castilor Zalman.

Pentru stereo, parerea unui coleg: se aud mai bine decat Zalman (si sunt de acord cu el, se aud mult mai bine).
Daca dai la maxim basul, au prea mult, dupa parerea mea. Prin comparatie cu ele, Zalman au un sunet destul de plat, fara basi, fara medii si fara inalte.
Alte opinii despre ele nu pot sa iti ofer pentru ca nu le-am folosit in mod stereo pentru ca nu ma interesa si nici nu folosesc casti incat sa am cu ce sa compar.

Alte doua mici probleme cu ele:
1. aceasta problema este posibil sa fie doar la mine: imi dau o senzatie slaba de vertij cand le dau jos, probabil din cauza ca sunt inchise si eu ascult la un volum destul de mare - acesta este si motivul pentru care evit sa folosesc casti cand este posibil.
2. driveri: nu au, se instaleaza driverii de E95X (pe dvd este imprimat G95X dar la instalare scrie E95X)

In legatura cu pretul lor, dupa cum am spus intr-un post mai sus, PC Garbage a luat-o pe urma Emag si le-au pus la un pret umflat si sunt aproape tot timpul la reducere, dar am preferat sa le iau de la ei, pentru ca, cel putin momentan, au servicii bunicele.
dread is offline   Reply With Quote