View Single Post
Old 16-09-2015, 19:14   #24092
Kspic
Banned

Mentioned: 37 Post(s)

PC-ul meu

Asteapta pana maine ca imi soseste RL-ul. Audi e pe dreapta ca are o bieleta fripta si la gropile de la Buzau la Ploeisti nu imi place cum face deci plec cu astra g-ul la Brasov !

Baaa ! Astra G-ul =)))) Sa ma pe el de grup VAG. La opel troncanea pe dreapta de te scotea din pepeni si rula super bine masina. Tot cu o bieleta antiruliu ftta

In fine, am in ea ceva metabond si efix s. Cand plec de la Brasov iti spun cum e.

RL-ul asta nu o sa il simti deloc. Nu are nimic de performanta ci doar de curatare si protectie.
Dupa ce ajung pe la Ploiesti ii bag niste metabond daca nu uit sa cumpar din Brasov. Si dupa spun si cum e amestecul.

Ideea e ca eu foloseam 6 ml metabond megasel plus cu 10 ml 85 plus. Mi-a placut maxim amestecul asta.

Aditivarea nu se face doar la curatare. Aditivarea se face din primii 10k km ai masinii si asta pentru a preveni depunerile si pentru a pastra atat sistemul de injectie curat cat si motorul. Ca sa nu te doara capul bagi 6 ml RL d'asta de 300 galoane carburant si te doare la Vasile. Pe langa el motorina premium.

Daca vrei sa scoti ceva CP in plus bagi si ceva metabond megasel peste si gata.
@madhorsefuzzy avand in vedere faptul ca motorina extra din comert are aditvi dar si cea simpa rulezi din start cu 3 in 1 )
Amsoil cetan boost are ce vrei tu. Dar sa nu mai aud de amsoil.

Last edited by Kspic; 16-09-2015 at 19:18.
Kspic is offline   Reply With Quote