View Single Post
Old 08-10-2014, 12:22   #27
Neo
Ancient friend
 
Neo's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: event horizon
Posts: 10,355
Mentioned: 386 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by FATHER View Post
kpy, scuze ca ma bag dar am vazut ca baietii de pe threadul asta "stie"...

Baietelul meu s-a apucat sa lucreze in C4D, AE, Illustrator si ieri m-a pus sa-i descarc Sony Vegas. Bun. Pe langa ca treaba asta imi face mie forced upgrade la design skillz , trebe sa-i fac lui update la comp.
Si am doua variante. Am gasit undeva un combo cu 4690K si 16 gigi de ram. Suficient. Din sistemul actual raman SSD-ul, sursa si placa video ATI 6990.

Problema mea: avand in vedere ca jocurile astea noi au dimensiuni absolut aberante m-as feri sa instalez Win 8.1 pe SSD-ul de 128, ca se umple rapid.

M-am gandit sa instalez OS pe un hdd de 500 de gigi pe care-l am prin sertar dar atunci ma intreb : daca las in sistem si SSD-ul, atunci C4D sau AE pot sa-l utilizeze (pe el, pe SSD) pentru cache sau alte temporare de-ale lor? Makes any sense?

Sau sa pun Win pe SSD si sa fortez instalarea jocurilor pe hdd-ul de 500? Multumesc.
6990 este oleacă meh pentru ce-i în titlul threadului, dar poate rămâne pentru jocuri.

OS mere pe SSD, mereu. Cache ar trebui pus pe un alt SSD imho (eu așa lucrez), și limitat a.î. să nu umple discul. De asemenea, mare atenție, purge mereu la caches pentru că AE nu prea știe.

Tot ce-i joc pe altceva decât pe SSD, nu are rost.
__________________
In Țara minunilor Periferice [Partea 1]. Keyboard Wonderland [Part 1].
HHKB Hybrid Type-S review - ro & en.
GMMK Pro Review - ro. GMMK2 Review - ro.
Neo is offline   Reply With Quote