View Single Post
Old 05-03-2015, 13:50   #14
Chipicao
Ancient friend
 
Chipicao's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 3,513
Mentioned: 32 Post(s)

PC-ul meu



Send a message via Yahoo to Chipicao
Default

Imi vars si eu off-ul aici...
Titlul se cheama In 2 zile lucratoare din Germania in Romania, si in 5 zile de la Cargus la mine.
Pentru ca DHL din pacate lucreaza cu Cargus in RRomania pentru anumite colete.

Luni cand a intrat coletul in tara i-am sunat frumos sa cer schimbarea adresei de livrare.
O domnisoara foarte politicoasa imi spune ca solicitarea trebuie neaparat facuta in scris, prin email. Intreb daca e nevoie si de alte date de indentifiare si-mi zice "nu, doar nr. AWB".
Primesc reply ca nu se poate face modificarea pentru ca inca nu a ajuns la centrul din Bucuresti, si sa retrimit a doua zi dimineata.

Marti in drum spre birou, pe la 7:30 am retransmis solicitarea. Pauza.
Sun la ei mai tarziu sa vad ce se intampla si mi se spune ca trebuia sa trimit si o copie a cartii de identitate. "Nu v-a spus colega?" "Nu, si nici in emailul pe care l-am primti nu mi sa spus ca ar fi lipsit". Asta e, am rugat sa anunte curierul daca poate sa livreze pe la 17, daca nu a doua zi la noua adresa. Trimit din nou solicitarea cu CI in atasament.

Miercuri, neprimind niciun reply sun din nou sa verific daca s-a facut modificarea. Un tip imi spune ca lui nu ii apare nimic si ca trebuie sa verifice cu agentul care are coletul. Canci, "colegul are telefonul inchis sau se afla intr-o zona fara semnal". Imi lasa numarul sa mai incerc eu, dar degeaba, a avut telefonul inchis cateva ore in sir. Am presupus ca un prost ca pana la urma vor lua in considerare solicitarea mea si ca o sa-l primesc in ziua urmatoare.

Joi, astazi, ma uit pe status si vad ca agentul de ieri se lauda ca mi-a trimis SMS de informare. In ***** ma-tii mi-ai trimis. M-am enervat si-am dat inca un mail pe la ora 8, mai acid dar respectuos si cu confirmare de citire. De data asta primesc raspuns "Solicitarea dvs a fost receptionata si transmisa catre departamentul responsabil". Sa mori tu, de ce nu m-ati pus direct in legatura cu ei?!?
Pe la ora 11 apare status "Spre destinatar" si sun sa vad ce se intampla. Un tip imi spune ca este tot in drum spre adresa initiala, si ca doar astazi am facut solicitarea si a fost prea tarziu. Dupa ce i-am insirat toate celelalte emailuri a zis cu juma' de gura ca "da, mai apare unul alarteri la ora 4".

Asa ca eu am sa priemsc coletul abia maine, dupa ce a fost f*utut pe toate partile din masinile lor in depozit.
Ar fi fost misto sa fie sambata cand nu mai sunt la birou si as fi fost gasit la adresa initiala.
__________________
μή μου τούς κύκλους τάραττε

Last edited by Chipicao; 05-03-2015 at 13:53.
Chipicao is offline   Reply With Quote