Thread: Good old Days
View Single Post
Old 20-08-2017, 01:11   #1107
Robert B
Ancient friend
 
Robert B's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 2,313
Mentioned: 49 Post(s)

PC-ul meu

Default

Multumesc

Dupa "lovitura" incasata cu V4 4500 mi-a cam pierit cheful de old HW....insa nu ma las doborat asa usor, asa ca saptamana viitoare astept un colet cu trei procesoare SLOT 1 si un CD-ROM QUAD speed like in QUAD DAMAGE!!! PIII-ul 550MHz imi parea putin all bark and no bite asa ca un upgrade de CPU o sa fie binevenit.

Primele modele de unitati CD-ROM sunt doar unele din multele mele obsesii HW. Intrebarea in cazul meu este: WHEN WILL IT BE ENOUGH? Deja ma uit la zona de "depozitare" si "colectia" mea devine din ce in ce mai rotunjoara ... Cred insa ca ar fi mai bine sa nu mai trec prin filtrul RATIUNII toate acestea si sa JUST DO IT! Shoot first ask questions later.

Concediul meu se apropie de final asa ca voi mai posta cate ceva pe thread in perioada urmatoare.

Tot datorita situatiei cu V4 mumificat si pus la pastrare pentu o eventuala intoarcere din lumea celor drepti, voi cauta in mod activ un V5 5500 AGP. Easier said than done as I dont want to pay a retail price for this HOLY RELIC of DAYS GONE BY! Wish me LUCK in my endeavour.

As usual....More later.
Robert B is offline   Reply With Quote