View Single Post
Old 11-02-2017, 16:54   #36
alinescoo
Senior Member
 
alinescoo's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,792
Mentioned: 36 Post(s)

PC-ul meu

Default

Multumesc tuturor pentru sfaturi, am reusit cat de cat sa ma mai pun la punct cu noutatile si cu ceea ce inseamna mini-ITX platforma pe care nu am avut-o niciodata.

Din pacate trebuie sa renunt la ideea de a-mi face singur o configuratie compacta. Dupa ce am oscilat intre Skull Canyon, DeskMini 110 si miniITX, vad ca nici una nu ma "coafeaza".
Cand ajung deja la carcase de 40cm e ca si cum as avea o carcasa normala. Am vazut ceva review-uri despre Metis, am mai citit pe forum unde erau posesori si se pare ca are probleme destul de mari cu disiparea caldurii. Adica, oricum as privi tot la potentiale probleme cu caldura ajung, indiferent de carcasa aleasa (carcasa care sa fie totusi compacta), din cauza dimensiunilor reduse. Apoi pe mine nu ma incanta ideea de racire cu apa si nu intentionez sa pun asa ceva.

O sa astept sa vad cum e/ce pret are Asus Vivo PC X si fiindca Deskmini 110 mi-a placut o sa urmaresc si Deskmini GTX.

Inca o data, multumesc tuturor pentru sfaturi si binevointa.
__________________
Never tell your problems to anyone, 20% don't care and the other 80% are glad you have them.
alinescoo is offline   Reply With Quote