View Single Post
Old 16-06-2019, 14:08   #317
droopy_ro
Senior Member
 
droopy_ro's Avatar
 
Join Date: Apr 2018
Location: Bucharești
Posts: 1,564
Mentioned: 40 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by polter View Post
sper ca faci misto ?
tu in general inainte de a te uita ce a aparut in ultimul timp faci o cercetare sa vezi ce domina pe piata?

Ce legatura are cu ultimi 3 ani cand piata are alt hardware?
Vezi raport de la steam ca idee cum majoritatea stau pe niste pc-uri catalogate fosile de noi.
80% dintre utilizatori nu stiu sa foloseasca bine windowsul si tu-mi explici ce tehnologi au mai aparut.

eu vorbesc de realitate nu de ce gasesti tu pe youtube sau ca mai apare cate unul pe forum cu monitor de 3000 lei ...

Fa un pool pe forum sa vezi ca nici macar aici nu gasesti pondere mare de monitoare G-sync sau Freesync.
Iar la capitolul upgrade hardware cred ca monitoarele si sursele sunt pe ultimul loc , trage lumea de ele pana crapa .
Inseamna ca nu ii deranjeaza tearing, stuttering si garantat nu vad diferenta intre 55 si 60 fps, mai ales ca aia 80% nu sunt in stare sa foloseasca Windowsul, deci clar nu stiu sa instaleze RTSS sau sa faca overclock.

Dar cine stie, printe cei 20% care raman si stiu sa foloseasca Windowsul, poate sunt unii de stiu de Fastsync, Vsync, Enhanced Sync sau frame cap din RTSS.
Ca sa isi faca experienta de gaming placuta.
Nu sa dea 300 lei pe un cooler ca sa overclockeze procesorul la 5Ghz si sa obtina fix nimic pe monitorul de 60Hz din 2005.
Baiatul asta explica mult mai bine ca mine:
www.youtube.com/watch?v=xsXFUVYPIx4
PS: de acord cu tine ca monitoarele sunt ultimele pe lista de upgrade. Ma fascineaza cum pot pune unii RTX 2080 Ti pe monitoare de 23" 1080p.
__________________
“The nail that sticks out gets hammered down”

Last edited by droopy_ro; 16-06-2019 at 14:24.
droopy_ro is offline   Reply With Quote