View Single Post
Old 11-08-2018, 15:53   #2789
agarici cu pedale
Ancient friend
 
agarici cu pedale's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Location: Bucuresti
Posts: 11,794
Mentioned: 177 Post(s)

PC-ul meu



Default

PC, NAS si Pi3 toate 3 sunt pe cablu ? Daca da verifica ce-ti tine HDD-ul sus si Pi3-ul nu poate face directplay sau viata HDD_ului.

Fa un user nou pe OS si vezi daca face la fel. If yes decat sa faci troubleshouting mai bine fresh install, full format. Daca nu iti face si pe celalat user la fel inseamna ca e ceva local fix pe user-ul tau si in functie de asta decizi daca migrezi totul pe noul user si delet la old one si o zi buna sau fresh install.
Personal pentru home use as merge pe fresh install.

Quote:
Originally Posted by xplaur View Post
Salutare. Revin cu vesti bune si cu multumiri tuturor celor care au "pus umarul", cu o mentiune speciala pentru fratele meu, Marian (xpmari aici pe forum, cred :P )!
Ieri am pus multimetrul pe linia de 5V. In idle aveam 4,48v, iar in load "crestea" undeva la 4,32v.
Am comandat o alta sursa pe amazon, astazi a venit si din primele teste pare ca problema a disparut. Vechea era un HX650 first gen, iar noua este un
EVGA 100-W1-0500-KR. Credeti ca 500w sunt suficienti pentru sistemul din semnatura? 40A pe linia de 12v, 20A pe cea de 5v.
Suficienti, stateam intr-o vreme cu FX8350 cu OC la 4.5 si 7950 cu OC si in witcher era singurul joc in care Seasonicul meu 620W fagea galagie (fiind silent in load de sub 50%), probabil aveam load de 450W. Nu o sa ramai toata viata cu VGA_ul ala, consumul acum ajunge sa fie din ce in ce mai mic asa ca mai mult de 500W nu-i vad rostul daca nu ai un sistem HighEnd.

Last edited by agarici cu pedale; 11-08-2018 at 15:57.
agarici cu pedale is offline   Reply With Quote