View Single Post
Old 20-08-2019, 07:45   #21868
war4peace
Senior Member

Mentioned: 284 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to war4peace Send a message via Skype™ to war4peace

Quote:
Originally Posted by agarici cu pedale View Post
in special cautam un panel de 10biti fara artificii gen FRC etc, 120Hz , neaparat VA (nu vreau IPS) VA-ul are cel mai bun black dupa OLED iar faptul ca e luminat "full array local diming" in loc conventionalul edge led se apropie destul de mult de OLED, procesare X1 Extreme cred ca e cea mai buna in middlerange price, are HDR, HLG iar cu ultimul update la android 8 a primit Dolby Vision si Imax Enahance gratis (ceea ce il transforma fix in XG95), alti producatori stiu sa lase TV-urile fara chestii in loc sa dea ceva gratis.
În afară de faptul că n-am înțeles mai nimic din toate acronimele alea, motivul fiind lipsa mea de cunoștințe, am altă întrebare... voi, în general, chiar remarcați feature-urile alea? Sunt sigur că în condiții de benchmark sintetic sau teste cu aparatură profesională vor exista diferențe pe hârtie, dar în rest...

Chiar sunt curios, ce surse de imagine puneți pe TV-urile astea ca să puteți spune „da, dom'le, cu aparatul X se vede mai bine decât cu aparatul Y”?

Quote:
Originally Posted by Hemisphere View Post
Dacă vrea să se sinucidă, e de ajuns să urce la nivelul ego-ului său și să se arunce la nivelul IQ-ului său...job well done!
war4peace is offline   Reply With Quote