View Single Post
Old 21-07-2017, 16:44   #11
agarici cu pedale
Ancient friend
 
agarici cu pedale's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Location: Bucuresti
Posts: 11,794
Mentioned: 177 Post(s)

PC-ul meu



Default

Din cate stiu digi cu antena (dish) care e afectat de vreme prinde cam in orice locatie.
Varianta ieftina e sa ia de la DIGI/Orange/Telecom si care basca mea mai sunt abonament si sa renunte la cel din sat fiindca diferenta de cost vs cate programe prinde la "cei enumerati mai sus" cred ca merita iar echipamentele sa fie inchiriate de la ei de obicei e cea mai cheap metoda.

La digi Reciver-ul cu cartela sigur e gratis primul, al doilea e platit, iar antena si LNB-ul simplu nu sunt 100% sigur ca sunt gratis sau se achizitioneaza separat, trebuie interesat.

Faza mai putin haioasa e ca daca s-a ars intrarea de antena si a fost constatat corect defectul atunci cu siguranta se va mai arde din nou si din nou la urmatoarele ploi fiindca nu au protectie pe echipamente si descarcarea se duce pe cablu direct in tv, tv-ul neavand impamantare fac trosc, sau echipamentul in care intra cablu tv.

De obicei TV-urile mai noi au ceva protectie inside dar nu stiu cat de bune sunt cand vine traznetul FUS RO DAH!!! ce cablu

Last edited by agarici cu pedale; 21-07-2017 at 16:49.
agarici cu pedale is offline   Reply With Quote