View Single Post
Old 29-11-2009, 21:29   #55
ferdasyn
Member
 
ferdasyn's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Locking UK
Posts: 242
Mentioned: 1 Post(s)

PC-ul meu

Default

*** (foarte rau off topic) parca am picat brusc in butoiul cu melancolie Victor, tin minte ca eu 700NF ul mi l-am luat in vara lui 2001 cu banii de pe disponiblizarea de la Solectron. L-am gasit la o firma din Cluj parca Intend Computer sau asa ceva. Tin minte ca a trebuit sa fac plata avans si mai apoi am mers cu Trabantul unui prieten sa iau de la gara din Severin de la coletaria CFR o ditamai cutia ca abia a incaput in Trabant ) A stat monitorul vreo 6 luni nefolosit pt ca inca nu aveam pc, abia prin ianuarie 2002 marele vis de a avea un pc se materializa(Soltek Sl75 DRV2, Amd Thunderbird950, 256MB ram Pc2100, Maxtor 40GB, Elsa Gladiac Geforce2 GTS si Voodoo 3 3500 folosite alternativ)... doamne, chiar am iubit mashinutza aia.
***
Alex noi sintem mai nostalgici asa, am pune un TFT in locul CRT urilor astea butucanoase daca ar fi mai ieftinele alea cu panouri mai calitative. Pe mine unul astea cu panouri TN ma dispera ca mi se schimba imaginea in fata ochilor ori de cite ori ma misc in plan vertical. Culorile nu imi plac... pur si simplu. Loc am pe masa (scuzat sa-mi fie limbajul) kklau, iar ca sa simt un upgrade de la 21" 4:3 cred ca numai de la unul de 24" 16:10 in sus as incepe. Iar cum cele cu panou TN se exlcud mai ramin cele cu panou MVA/PVA sau IPS. Sa vezi tu ce o sa ne mai laudam noi cu ele ... peste ceva vreme deocamdata insa CRT ul ramine optiunea mea.
ferdasyn is offline   Reply With Quote