View Single Post
Old 07-10-2009, 11:40   #13
IraqI_Freedom
Senior Member
 
IraqI_Freedom's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 929
Mentioned: 4 Post(s)




Send a message via MSN to IraqI_Freedom Send a message via Yahoo to IraqI_Freedom Send a message via Skype™ to IraqI_Freedom
Default

Acum lucrez la un mediu de boot dp usb stick, nu ar fii rau daca ati face un articol cu mai multe teste despre ele, chiar asi fi foarte curios sa aflu mai multe despre micile thumb-uri.
ce m-ar interesa : rata de transfer, timp de acces, pret, reliability
Intr-o lume in continua dezvoltare cred ca este timpul sa uitam de drive-urile optice si sa trecem in totalitate pe usb-stick. Deja mi-am facut un stick de setup pentru windows xp si lucrez la un xp setup/xp pe/win7 setup drive, dar pentru asta trebuie sa achizitionez un nou stick si chiar asi avea nevoie de ceva referinte pentru achizitionare.
Cred ca tuturor ne-ar folosi cate un stick cu win xp pe (bartpe de exemplu), de mentionat ca timpul de instal al win xp dp un stick se reduce considerabil cu pana la -70%. Install-ul de xp pe minibook-ul meu ECS G10-IL durand aproximativ 8-9 minute.
Daca sunteti voi prea ocupati asi putea face eu articolul numai ca eu nu pot aduna rechizitele (nu am relatiile voastre).

Multumesc.
IraqI_Freedom is offline   Reply With Quote