View Single Post
Old 25-02-2013, 13:22   #26
alinescoo
Senior Member
 
alinescoo's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,792
Mentioned: 36 Post(s)

PC-ul meu

Default

Totul se raporteaza la ce se va face cu el... La android eu zic ca e foarte foarte important sa aiba android 4.1+ (parca atunci au pus Project butter) ca altfel nu merge prea grozav. Lumea android o stiti si voi foarte bine, mai trebuie un restart din cand in cand, mai moare bateria ca nu's ce aplicatie a ramas in background, mai un reset din senin. Eu chiar ma mir cum astia de la Google nu au un control strict al aplicatiilor din Google Play. Faci un app, dai submit si in 2-3 ore e live. Eu am luat la sotie un Galaxy S1 acum ceva vreme. E destul de multumita de android, e foarte ok partea cu integrarea Google Calendar/Gmail/Contacts. E drept ca mai pateste cate-un restart/freeze dar foarte rar. Per ansamblu e destul de multumita.

Sa fie clar, nu am folosit aifon, dar am multe cunostinte care au folosit ambele platforme si in final, marea majoritatea s-au orientat in final pe iphone. Daca bine tin minte iphone4 e mai slabut la performata si parca avea ceva probleme cu antenele ? Dar poate, la 1200 daca ai gasi nou (cum zice kpy mai sus), ar fi o alegere destul de buna ?
__________________
Never tell your problems to anyone, 20% don't care and the other 80% are glad you have them.
alinescoo is offline   Reply With Quote