View Single Post
Old 06-12-2016, 09:20   #433
tphase
Senior Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Timisoara
Posts: 1,427
Mentioned: 25 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by Jim Beam View Post
Offtopic:^sa inteleg ca tu ti-ai vandut placa cand credeai ca e defecta? Cumparatorul stia?
Evident ca da. Evident ca nu. E singurul care face dinastea? E mai usor sa vinzi decat sa trimiti in service si sa stai dupa Depanero & altii cu zilele / saptamanile. De obicei placile nu sunt defecte doar manifesta bug-uri de software care pentru un pretentios sunt inacceptabile. Iar service-ul nu acopera problemele generate de driveri. Ai 30 de zile de retur, daca nu ti-ai dat seama ca driverii sunt praf intr-o luna si ca placa manifesta probleme, sa o poti returna, ai doua alternative: sa o arunci la gunoi sau sa o vinzi mascand problema. Iar daca clientul se plange de probleme ii pasezi pisica cu man placa merge, driverii sunt de vina, nu eu ca ti-am vandut un produs cu probleme in deplina cunostinta de cauza...

In realitate toti face la fel. Tu ce crezi ca produsele returnate se arunca? Daca eu returnez o placa grafica fara sa specific ca are probleme (dar adevaratul motiv este ca driverii sunt praf si imi cauzeaza black screen green screen shit screen) crezi ca vor arunca placa aia la gunoi sau o vor ambala frumos si o vor revinde de buna si de noua?
__________________
IMAWO INC : Proiectul de suport al micilor antreprenori prin soluții informatice personalizate.
www.imawo.ro

Last edited by tphase; 06-12-2016 at 09:22.
tphase is offline