View Single Post
Old 09-01-2017, 20:06   #573
John7up
Senior Member
 
John7up's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Location: Brasov
Posts: 796
Mentioned: 24 Post(s)

PC-ul meu

Default

da, scuze. in afara de ceva fittinguri, sa vedem block, si daca renunta la o parte din loop. am vorbit cu el, astept sa imi spuna ce si cum.

deci din ce am enumerat eu, ma puteti ajuta cumva sa leg rezervorul detinut la o pompa (cu un adaptor) sa stea exact cum are gomermaryo in poze? asta oricum musai, sa fie loc in spate pentru cabluri sau daca vreau pe viitor sa bag a doua pompa acolo.

PS: e vreun motiv pentru care blockul acesta nu ar fi bun?
https://www.overclockers.co.uk/b-gra...bg-12x-ek.html
e acelasi folosit de monstru in review. le-am dat un mail sa vedem...

am auzit o fabula. cumva merge blocku vechi de titan x pe titan x Pascal?

orice alt sfat e binevenit, si daca puteti lua un paint si sa ma ajutati cu o schema logica, sunt recunoscator. eu ma gandesc la ceva de genul.

radiator sus block cpu
block cpu block gpu
block gpu pompa
pompa radiator

cam asta ar fi, relativ simplu daca e sa nu bagfam in ecuatie si al doilea radiator. acum pentru maximum efficiency, nu tre sa fie din pompa spre radiator cuimva mai sus, sa nu vina din pompa de jos pana sus la radiator? plus estetica..

PLUS inca o itnrebare importanta:

De la cine iau si eu niste fittinguri compresie , si de care, si de care furtun. adica ... nu o sa intreb care e cel mai bun cause there's no such thing. sau poate cel mai mare e cel mai bun ca e cat mai putin restrictiv, fara 90grade coturi, etc.
Dar va intreb.care sunt cele mai accesibile ca pret si sa gasesc si furtun si fittinguri compresie easy?
in trecut am facut un loop full custom cu furtun 10/13, si barb fittings. acum 100% compresie, poate negru sau verde, dar nu stiu ce marime.

Help this poor noob, pro in becoming care vrea sa reintre strong pe piata
__________________
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2870991
Nitecore EC4 1k lm, Nitecore EC4S 2150lm, Nitecore HC30 1k lm, Fenix E35 XM-L2 U2 1k lm, Convoy C8 1067lm,Olight S1R 900lm, Olight S2R 1020lm, Olight X7R 12000 lm, Fenix HL30 200lm, Petzl Tikka Hybrid Red 200lm

Last edited by John7up; 09-01-2017 at 21:48.
John7up is offline   Reply With Quote