View Single Post
Old 28-03-2018, 14:03   #15
unnamed-
Member
 
unnamed-'s Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Location: Bucuresti
Posts: 198
Mentioned: 3 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by DeDeRa View Post
8600K este 1000+ lei. Iubitel are 1700 la 850 lei. Tu faci misto? hahaha. Iarta-ma ca-s un bulangiu si rad. Ia vezi aici. Si tine cont de un lucru - jocurile vechi si mare parte dintre cele actuale NU sunt optimizate pentru 8-core. Jocurile ce vor aparea pe viitor vor fi, chiar si unele actuale sau vechi s-ar putea, la un moment dat sa primeasca update. Deci Ryzenul e infinit mai bun. Poate ca acum, in 3-4 jocuri din 10 sa nu fie, sa fie putin de tot in spate, dar pe viitor, nu va mai fi, ci va fi lejer in fata. De asemenea, platforma pe Ryzen te va lasa sa faci update mult timp de acum incolo, cea cu Intel e moarta, trebuie sa schimbi si placa de baza. Asa ca alegerea e extraordinar de simpla si practic, nu ai alta varianta. Inteligenta zic. Pont: ia memorii rapide, 3200+.
Nu ma deranjează pentru că nu sunt expert si nu am testat, nu am de ce să te contrazic. Mi-am exprimat opinia ca sa stii unde stau ca doar sunt nou pe forum
Cu argumente bune orice opinie se poate schimba.
Quote:
Originally Posted by mbc View Post
Cel mai bine e sa-l lasi pe om in prostia lui. Testat, asa e cel mai sanatos.
De testat nu am cum sa testez iar daca iau un singur sistem nu este îndeajuns pentru comparatie. Asa ca incerc pe cat posibil sa pun în balanță tot și sa asimilez cât mai multă informație cu putință.
Quote:
Originally Posted by agarici cu pedale View Post
o sa aiba si 8600K iubitel, ca a zis ca a luat ~50... deci ia de la el daca ai fixatie cu asta

am vrut sa postez de cateva ori dar m-am abtinut.
Poate până la urmă nu iau 8600k, dar sa ma conving sau sa ajung sa vad din perspectiva voastră. După cum spuneam aici voi aveti experienta.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
unnamed- is offline   Reply With Quote