View Single Post
Old 13-08-2019, 23:52   #37314
AlexD
Senior Member

AlexD's Avatar

Mentioned: 20 Post(s)

PC-ul meu

In primul rand noi in Ro avem 95% schimbatori de piese si nu mecanici. Foarte foarte greu dai de un mecanic adevarat, cel putin in TM e jale. Sa va zic si experienta mea cu VAG. Audi A6 Avant C6 2.0 TDI 170 cp CAHA 03.2010, facut in Germania pentru Germania( cu ochi mei am vazut diferentele intre made for DE si restul. Masina o am aproape de noua si acum am 221.000 km la bord fara probleme aparute. Am schimbat distributia de 2 ori, o data stopul auxiliar ca l au ***** unii la o spaltorie, cureaua de accesorii de 2 ori, discuri de 2 ori, placute fara nr asta si din cauza mea ca ii dau in gura fara mila si am incarcat cu freon de 3 ori. In rest masina are totul original inca pe ea, inclusiv ambreiaj, volanta, bucse si ce mai vreti voi. Revizia pentru mine = ulei original VAG luat din DE cu 20 litru, filtru ulei mahle, filtru motorina mahle, filtru aer mahle, filtru polen bosch, diagnoza si love de la un prieten cu service la fiecare 8k km. Masina are anvelope 245/40/R18 de vara si de iarna si nu vede sub 3000 rpm niciodata, de multe ori redline si 245-250 pe autostrazi fest. Masina nu scoate gram de fum, nu are probleme cu dpf, egr, suge minim 100l de motorina premium pe luna. La anul am zis ca vreau sa bag ceva bani in ea si sa ii fac un soft profi sa ajung la 204 cp cu 420nm, kit ambreiaj + volant Sachs Performance pentru 500nm, kit suspensie si amortizoare reglabile Eibach si trecut la discuri mai mari + perforate si mai trag de ea cel putin 5 ani la cum se prezinta. Am o cunostinta cu acelasi motor dar 650.000 km la bord fara interventii.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Battletag: Skinrip#2825
Uplay: ROSkinrip
AlexD is offline   Reply With Quote