View Single Post
Old 10-07-2019, 02:11   #25
fedayn
Member
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 166
Mentioned: 6 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by Monstru View Post
Bre, eu pana acum am molestat 4 placi de la AORUS si Godlike-ul de la MSI si mai am Ace-ul pe drum. Le-am spus sa imi trimita si mai ieftine, dar sigur mai dureaza.

1 - suna ok. Desigur, intotdeuna poti sa mai astepti putin si se mai aseaza lucrurile. Eu cred ca 2 saptamani nu e panica daca astepti sa vezi ce oferta completa ai la placi de baza.

2 - Si totusi... 2060 Super ce are?
In primul rand, voi lua lipsa ta de ocara fata de salbaticul care nu-si ia SSD Samsung drept greenlight pentru SSD-ul Corsair. (Glumesc, mno ...)

Acum trecand la lucruri serioase:

1) Multumesc.

2) 2060 Super ma scoate din sarite ca pret per performanta, si nVidia m-au scos din sarite cu seria RTX in general si preturile ei nesimtite. Da, imi acopera nevoile in 1440p. Nu vad ce joc n-ar merge. Dar parca e prea putin la un pret de ~420 EUR.

Daca nu gasesc alta varianta, poate merg pe 2060 Super. Dar le voi da bani celor de la nVidia cu sufletul neimpacat. Ma gandeam astazi ca decat sa dau bani pe un RTX nou, mai bine caut un 1070 SH la 170 EUR (as pierde la revanzare poate cateva zeci de euro) si astept pana in toamna 2019 sau chiar 2020 sa revenim la preturi decente.

Voi reciti review-ul la 2060 Super.
fedayn is offline   Reply With Quote