View Single Post
Old 30-09-2017, 15:36   #1554
DUMY
Member
 
DUMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 230
Mentioned: 2 Post(s)


Default

Quote:
Am trimis in garantie la shitgarage (in m****i ma**i lor de ratati) un mouse pentru ca rotita de scroll cedase si mergea in gol. Cand l-am cumparat, mi-a fost oferita o reducere de aprox. 50RON si o memorie usb bonus.

Astia vor sa se traga max pe cur acuma si mi-au zis ca imi ofera stornare in valoare de 50ron, in conditiile in care ar putea sa-mi inlocuiasca mouse-ul. Dupa vreo 10 telefoane respinse si o tara' de panarama pe servicul lor de mesaje (vad ca altfel nu se poate) imi spun ca imi inlocuiesc mouse-ul doar daca platesc memoria usb oferita bonus atunci.

Au voie sa faca asa ceva?

edit: mouse-ul e asta: https://www.pcgarage.ro/mouse/micros...uetooth-black/
No, ce-au facut bajetii. Initial mi-au pus pe card 52 de lei, fara sa accept stornarea. Aveau IBAN-ul de la un alt produs returnat.

Fara sa spuna nimic, in conditiile in care treaba ramasese sa accept solutinoarea de la ANPC si dupa sa vedem ce si cum.
Am depus frumos plangere si am asteptat. Ieri ma suna un reprezentant de-al lor si imi spune ca pe langa cei 52 de lei returnati imi mai ofera un voucher de vreo 72 de lei ca sa iasa in capat. Am acceptat pentru ca nu mai aveam chef de alte bulibaseli. Am comandat un alt mouse si nu vreau sa mai aud de ei vreodata.

Cat despre plata cu cardul, la produse de valoare mare prefer sa platesc la curier. Parca se misca mai repede.
__________________
...
DUMY is offline   Reply With Quote