View Single Post
Old 05-12-2011, 00:20   #1757
Hemisphere
Senior Member
 
Hemisphere's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Sebes-Alba
Posts: 3,716
Mentioned: 56 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to Hemisphere Send a message via Skype™ to Hemisphere
Default

Quote:
Originally Posted by Shimano View Post
Poti scoate maxim 1% mai bun. Daca ai incinta ieftina, difuzor, electronica, placi si cablaje din rebuturi crezi ca schimband capacitorii ce vei obtine ? nu obtii nimic mai mult obtii doar o amagire boxele bune se fac de cei care stiu sa faca asta, nu de utilizator acasa schimband niste capacitori.
Nu poti cuantifica TU intr-un singur procent, diferenta dintre un sistem modificat si unul stock.

Quote:
Cei care fac sisteme audio serioase au alte intrari si aduc componente de calitate.
Cum cataloghezi un sistem serios sau ca fiind de calitate?



Primul exemplu care imi vine in minte este domnul Adrian Hegyes, unii dintre voi il cunoasteti de pe CG, altii de pe decedatul www.hifi.ro si altii de pe DIY-Audio.

Omul face boxe si daca e sa ii dam crezare, face clone dupa boxe de calitate care suna si mai bine decat originalul si sunt si mai ieftine.

Quote:
...folosesc difuzoare si materiale mai bune decat ce se folosesc la boxe de firma sub 1500 euro. Acuma, mie nu-mi place sa vorbesc despre sunetul boxelor construite de mine, prefer sa vorbeasca altii despre asta. Pot doar sa spun ca am primit in vizita posesori de boxe scumpe (1500 - 3000euro) care au plecat de la mine cu fata palida.
Si ca o paranteza, uite ca stiu si chinezii sa faca scule ca lumea!
__________________
Sarcasmul este cea mai joasa forma de inteligenta.
I am not discriminating anybody! I hate everyone equally!

Last edited by Hemisphere; 05-12-2011 at 00:27.
Hemisphere is offline   Reply With Quote