View Single Post
Old 29-07-2013, 15:07   #47
Apocalypse Now
Ancient friend
 
Apocalypse Now's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: under the bed
Posts: 2,408
Mentioned: 11 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by rockeristul View Post
Multumesc pentru raspunsuri/sfaturi/pareri. Deocamdata ma axez pe CISCO si imi mai bat capul cu programare (C++ si C# pt olimpiada), Unity ceva de Blender (cand nu am ce face).

Daca cineva mai vrea sa spuna sau sa se laude cu ce job are, feel free to comment.
Don't want to piss on your bonfire... insa nimic din ce ai listat tu acolo nu va insemna mare lucru in 5-10 ani, nu prea inseamna mare lucru acum (cu exceptia chestiilor ce nu se pot face remote, networking stuffs, etc). Tot ce poti face tu in Blender (just to pick one) poate fi facut mai ieftin (si de multe ori mai repede) de un Indian/Taiwanez/etc... daca intentia ta e sa licitezi impotriva unei armate de asiatici flamanzi ce se bat pe contracte/proiecte ca freelanceri, atunci ai ales bine. Insa, daca vrei un soi de permanenta, ceva long-term, atunci va trebui sa sa te uiti (si) in alte directii.
__________________
...Indienii mei tot așa fac, mai uită o virgulă, programul crapă, eu bag buguri în sistem, viața trece, leafa merge, suntem cu toții fericiți. - Arise
Apocalypse Now is offline   Reply With Quote