View Single Post
Old 04-04-2013, 08:43   #8
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

Mentioned: 567 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by Monstru View Post
Probabil a fost neatent - facand o plangere unde spun ei o sa atragi atentia asupra incidentului si nu o sa se mai repete. Asa ar trebui cel putin...
Dar asta o sa repare doar efectul, NU si cauza: IMPORATORII.
Oare nu se gaseste niciun reseller cu [email protected] care sa-i dea in gat pe jigodiile astea de importatori?

Quote:
Originally Posted by matose View Post
Nu e prost ala care iti ofera, esti tu prost ca accepti
Nu si acolo unde cererea de locuri de munca este mai mare decat oferta.
Eu pot refuza, sa zicem, maxim 8-10 luni. Pe urma s-ar putea ca economiile mele sa se duca dreac (in conditile in care nu apar chestii neprevazute care sa toate banii mai repede). Dupa lunile astea va tot va trebui sa mananc si asigur o parte din cele necesare copilului (familiei in general).
E foarte usor sa vorbesti cand ai o sursa sigura de venit si nu ai copii/familie.
Si mie mi se rupea in 14 pana acum cativa ani.

Quote:
Originally Posted by ionutzu71 View Post
Corect ! . Dar in aceeasi masura acest lucru spune multe si despre firma care angajeaza personal subcalificat, pe bani putini, cu alte cuvinte angajeaza la gramada .
Personalul subcalificat intotdeauna a fost platit prost.
Presupun ca noi vorbim aici de cel calificat. Ca aici a aparut tendinta de a se plati mai prost in ultimul timp.

Last edited by kretzu77; 04-04-2013 at 08:45.
kretzu77 is offline   Reply With Quote