View Single Post
Old 05-01-2017, 02:45   #490
rodarkone
Senior Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 2,153
Mentioned: 110 Post(s)


Default

continuand @ Clevo:

Pai m-am uitat la barebone (fara cpu/video/hdd si odd) ca sa-l schimb pe al meu - 900 $ scurt pe 2 .. pai pe ce mama dracu ca ecranul e vreo 100 $ / placa de baza .. sa zicem ca e 2-300 $ maruntisurile probabil 2-300 .. si tot ramane loc de 200 $ taxa pe prostie ca am cumparat Clevo in loc sa iau MSI sau Asus si cu spumele la cur de rigoare/frustrarile ca s-a stricat de 1000 ori si aia de la service din PL si din DE sunt incompententi si nu sunt in stare sa-i dea de cap, cand era mai usor sa-l schimbe in sange (cum am cerut eu de prima data .. acceptand diferenta, deci puteau sa ma arda acolo cu ceva sute de EU) ma rog .. jegozeli ale unui producator ieftin, h'abar nu au ce e aia servicii premium pentru un produs premium.

Ma rog - m-am decis sa astept sa apara kaby lake (sper sa fie ceva mai rece) si sa iau ceva cu GTX1080 (sau daca apare ceva mai bun in urmatoarele 2-3 luni) intre timp il folosesc pe HDMI, noroc ca am Alienware-ul cu mine ... mama masii cei mai buni 2000 EU investiti in viata mea, incredibil de fiabil saracu laptop vechi de 5 ani, merge impecabil (ptiu sa nu-l deochi. (cel mai mare regret e ca nu pot pune pe 980m-ul pe el .. din pacate nu suporta R3-ul .. ca ar fi fost impecabil, sandy @ 4 GHz + 980m ... perfect desktop replacement)
rodarkone is offline   Reply With Quote