View Single Post
Old 25-12-2017, 20:32   #6
nachtfalke
VIP
 
nachtfalke's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Location: Liquid Nitrogen
Posts: 2,595
Mentioned: 51 Post(s)




Default

Quote:
Originally Posted by SAMBA View Post
Nu a fost necesar sa izolezi placa de baza?
pai este izolata , folosesc Liquid@Moly Electronic spray siliconic numai pe componentele din apropierea cpu-ului , iar pe alte platforme folosesc plasti dip transparent .nu sunt adeptul izolatiilor oribile si manjirii mb-ului cu tot felu de kkt-uri ...secretul izolarii sub0 este sa comprimi( se observa bucata de armaflex de 35mm grosime ce este practic comprimata ca o flansa odata cu strangerea eclosuri cpu) cat mai mult cu putinta straturile de hartie + armaflex sa nu intre aer ...odata ce a intrat aer = condens!

am sute de ore sub0 nu am avut nici un fel de probleme , am un stil foarte special de a izola , suzuki poate confirma cum am izolat potul de Ln2 ce l-am vandut lui acum ceva timp in urma!
Quote:
Ai un phase change serios, nu gluma
dupa cum am mai zis , probabil sunt singurul builder in oc phase refrigeration ce aduc cate un boost de performanta de la o platforma la alta , odata ce nu faci teste practice reale pe un load intermitent cum reprezinta semiconductorii astia nu ai cum dezvolta si produce un phase serios!

asteapta putin si ai sa vezi o cascada cum nu s-a mai facut pe pamant
__________________
@[Wanted] Este foarte clar ca fps-urile tale (1525) nu sunt rezultatul unei frecvente de 1170mhz, ci undeva in jurul a 800 mhz.
nachtfalke is offline   Reply With Quote