View Single Post
Old 10-07-2017, 21:21   #1239
Arise
VIP
 
Arise's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 19,026
Mentioned: 793 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Originally Posted by Robÿ View Post
De ce? Că zici tu?

Plăcerea vieții mele este să țin placa 100% în Furmark ca să mă uit cum se mișcă gogoașa aia cu păr pe ea. Care e problema? De ce ar trebui ca producătorul să îmi impună limite la utilizarea unui produs pe care am plătit full price?!
Pentru că placa video nu a fost gândită pentru mining sau pentru Furmark. Este utilizare improprie.
Producătorul nu îți impune limite de utilizare, dar îți impune niște limite atunci când soliciți garanție.
De exemplu știu că Intel și Samsung acordă garanție doar pentru un număr limitat de terabaiți scriși pe SSD-urile lor. Te invit să te legi de gât cu o pancartă #rezist și să mergi să protestezi împotriva acestui mod de abuz.
Crezi că dacă faci praf ambreiajul la mașină făcând cerculețe în garanție o să ți-l repare ăia de la service sau o să îți dea exploatare improprie?

Iar Furmark este detectat în drivere iar placa video își face singură throttle ca să nu se ardă din cauza unor inconștienți ca tine, care cred că e cool să ruleze o gogoașă pe ecran. Pentru fun fact, măsura a apărut după ce și-au ars prea mulți oameni plăcile video mobile (cele de pe laptopuri).



Quote:
Originally Posted by Robÿ View Post
Precis faci parte din categoria celor care au avut orgasm atunci când s-a interzis fumatul în bodegi și cârciumi de cele mai joase spețe...

M-am bucurat, da... am putut să ies și eu seara în oraș fără să îmi pută hainele.



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Using your brain is good for you.
Arise is offline   Reply With Quote