View Single Post
Old 09-07-2019, 23:06   #1
Kimi
Ancient friend

Kimi's Avatar

Mentioned: 126 Post(s)

Default Lag in aplicatia de telefon - Samsung

Salutare.

Am un A3 2017 de care sunt foarte multumit pentru ca e mic (4.7") si are tot ce am nevoie. Il folosesc pentru vorbit in 90% din timp. Si aici e problema.

De cateva luni bune am un lag exasperant de 1-2 secunde dupa ce apelez pe cineva sau inchid apelul. Iarasi daca sun si imediat incerc sa trec pe speaker/bt imi reactioneaza dupa cel putin o secunda. Pare minor dar ma dispera cum il folosesc aproape exclusiv pentru vorbit. Aplicatia de telefon e singura in care am lag, telefonul in sine se misca foarte fluent chiar daca ma duc imediat pe homescreen.

L-am dus la garantie, mi-au pus baterie noua, l-am formatat inca o data si acelasi rezultat. Lag grav in primele secunde dupa ce apelez. Nu am gasit nimic pe net legat de problema asta si nu stiu daca e o problema generala sau e de la mine. Modul de power saving nu schimba cu nimic comportamentul. Aplicatii am putine iar memoria ram e undeva pe la 50% din 2GB.

Nu as vrea sa il schimb pentru ca nu am cu ce. Nu gasesc niciun alt telefon pana in 4.7" in afara de iphone 8/6S/SE pentru care nu pot sa justific diferenta de pret.

Mai are cineva problema asta pe samsung/android? Ca am ramas fara solutii.
Kimi is offline   Reply With Quote