View Single Post
Old 05-03-2014, 23:45   #108
reflavius
Senior Member
 
reflavius's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 2,026
Mentioned: 66 Post(s)


Default

Da, am obiectat asa cum am putut, am depus azi, la OPC plangerea cu NR 151 / 15.02.2014 Nu m-am uitat pana am ajuns inapoi la servici, data de pe biletelul cu pricina, ce sa spun, acum ramane sa deplun plangere la OPC ca nu au finalizat treaba cu 1 luna inainte de a se defecta telefonul, oricum, ce m-a deranjat a fost optica service-lui autorizat, care a spus, prin craiasa de serviciu, cu o vocec asa mirata la telefon, doriti reparatia, sa stiti ca costa 1400 lei, de parca am picat intr-o dunga dupa acest telefon, care e ok hardware , dar ca durata in timp la mine nu s-a aratat fiabil de fel, auzi la ei, urme de lichid si oxizi in interior, motivul pentru anularea garantiei, am vrut ieri seara sa-l ridic, dar nu le mergea sistemul, acum o sa merg dupa ce vine scrisoarea de la OPC, sunt curios daca vor gasi o solutionare, nu am timp sa va povestesc cum arata cladirea, locul si oameni de acolo, imi e groaza din ce in ce mai mult ca am ramas in aceata tara de poveste...in orice alta tara civilizata, il inlocuiau si basta, aici cauta nod in papura, si in loc sa-si faca treaba, au procedat prin metoda lor ceea mai usoara, hai sa-l scoatem din garantie, ca deh, scrie si pe procesul verbal si pe garantie la al "tz" punct ca urme de orice fel de lichid scot din garantie dispozitivul, de parca cei de la Acer s-au gandit ca in tari temperate, iarna nu ajung temperaturi si la -15 C si un "super" smart, care dupa o joaca de dimineata a copilului , duce dispozitivul la +65C si iesit in oras la -15 C , face ca plasticaraia sa retina in interior umiditatea prin condens, si iata ca orice mod de utilizare normala , duce la o asa uzura neasteptata nici pentru mine in timp...cine stie probabil ca voi ramanane cu o experienta in plus, nu am facut asa ceva niciodata...va tin la curent . Cum deja, de maine , au trecut 30 de zile "pot"sa merg sa intreb ce au solutionat in cazul meu stranie treaba....

Last edited by reflavius; 06-03-2014 at 00:00.
reflavius is offline   Reply With Quote