View Single Post
Old 22-11-2020, 10:23   #10
walterescuq
Member
 
walterescuq's Avatar
 
Join Date: Sep 2019
Posts: 221
Mentioned: 1 Post(s)

PC-ul meu

Default

@agarici cu pedale
in primul rand multumesc foarte mult pentru sustinere si ajutor

nu am pus inca IP fix, o sa incerc astazi

- am creat conturile de useri si nu lucrez de pe admin (decat de la PC)
- am sincronizat o partitie de salvare date de la unul din studentii din casa si se comporta oki, sters de proba - rercuperat, pus ulterior in director - sincronizat.
ce se intampla daca schimb driveul de pe leptop, trebuie ca la instalarea ulterioar[ se denumesc la fel pc-ul si le aduce la loc sau le recuperez manual si resincronizez totul ?
- am invatat sa intru direct pe hdd-uri dar nu le mapez definitiv din cauza de alt copil
- sunt nemultumit de modul cum aseaza pozele programul MOMENTS - pe zile, exista altceva sa le pot accesa vrac, pentru a face o arhiva pe avenimente separat ? Daca 30 de ani am avut control la fiecare fisier e greu sa ma dezobisnuiesc
- max speed upload 170 - nu e decat maximum are o sinusoida...... Orice transfer in retea trece prin cloudul de synology si nu local ?


programele care se instaleaza la cerere sau automat le las asa ?
Synology Application Service / Node.js v12 / Synology drive server / moments / file station

Din ce am observat procesorul este mai solicitat decat memoria cand are taskuri, ma gandeam sa suplimentez memoria dar nu stiu daca e nevoie...

Last edited by walterescuq; 22-11-2020 at 10:27. Reason: habarnist
walterescuq is offline   Reply With Quote