View Single Post
Old 07-09-2015, 16:06   #31
Dashu
Senior Member

Mentioned: 27 Post(s)

E bun rau de tot controlerul ala, la banii la care gasesti o copie cu review-uri. Am vazut originalul la 100+ USD, care evident ca-i scump rau de tot.

Nu prea iau de pe ebay daca vreau sa stiu exact ce cumpar, pentru ca tre' sa nimeresti acelasi vanzator si sa speri ca are produsele luate din acelasi loc. Prefer banggood sau DX. Astia au SKU diferite pentru furnizori diferiti, chiar daca au in teorie acelasi produs. Mai mult, ai comentarii la produsul respeciv, nu comentarii la tranzactie cum e pe ebay. Poti sa-ti faci o idee mai clara. Pe BG mi-au acceptat toate comentariile publicate, chiar daca erau negative. Am ramas putin uimit cand s-au autosesizat si am primi e-mail de la ei cu scuze si cu solutii chiar daca eu nu cerusem treaba asta. Asa ca pentru 2-3-4$ in plus, prefer sa stiu de unde cumpar. Si la hobbyking sunt preturi bune, produse decente, comentarii la produse. Au solutionat problemele avute cu ei... dar au niste preturi la transport de mori. Merita doar daca-ti cumperi mai multe produse odata.

Pe ebay m-am ars cu tot cu ebay protection + paypal, pentru ca vanzatorul stie cum sa faulteze sistemul (si asta nu o sigura data).

Faptul ca pot sa am failsafe cu modulele care le am deja, e o treaba buna. Deocamdata n-am nevoie de zburat la distante mari, probabil ca atunci voi vrea un receiver cu telemetrie, diversity (2 antene iar receptorul automat comutarea pe cea cu semnal mai bun) & stuff. Desi CC3D are interfata cu modul GPS, nu stiu exact ce poate face, dar suna interesant.
Dashu is offline   Reply With Quote