View Single Post
Old 20-01-2018, 15:56   #33504
Enz0
Senior Member

Enz0's Avatar

Mentioned: 237 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to Enz0 Send a message via Skype™ to Enz0

Dude, era alt trafic in Romania. In alte țări in Vest traficul de acum din Romania era prin anii 70, doar ca idee, iar iernile erau mai grele si mai friguroase.
Se mergea fără probleme cu tracțiune spate, fără abs, ESP samd. Problema e că ne tâmpim pe zi ce trece, dacă dai cuiva un Ford Capri sau Kadett 2.4L sa il conducă pe ploaie, va avea chiloți maro in 30m daca ii spui ca nu are ABS, TC, ESP si totul depinde de el/ea ca șofer.
Cumnatul meu nu vrea nicidecum să conducă balena pentru că ii e frică de tracțiune spate. Are permis de 12 ani si conduce de atunci, G3, Clio, Mazda 6, astea au fost mașinile lui. Am fost vara trecută in Ro din nou și l-am rugat să fugă până in Timișoara (8km de la socrii) să îmi ia o garnitura capac culbutori că băusem o bere și lucram la mașina socrului.
Nu a vrut, a zis ca ii e frică, sa caut pe altcineva.

In toate cele 3 cadre din video a fost folosită treapta 2 si 3 cu rpm max 4800, deci vmax a fost de 100kmh la urcare pe pod, pentru ca vmax in a 3-a la 6400rpm e 150kmh (love the induction noise, dar e iarnă si risc sa rupă aderenta mai sus dacă îi dau brusc).
Sound can be a bitch sometimes.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Last edited by Enz0; 20-01-2018 at 15:59.
Enz0 is offline   Reply With Quote