View Single Post
Old 23-09-2018, 22:02   #1
alinescoo
Senior Member
 
alinescoo's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,792
Mentioned: 36 Post(s)

PC-ul meu

Default Recomandare tastatura ieftina si compacta

Sa tot fie vreo 2 ani de cand folosesc tastatura asta (https://www.emag.ro/tastatura-ultras.../pd/D2W0Y3BBM/). Am avut 2 bucati, pe una am varsat lichid, pe alta nu mai merg decat cateva butoane. In ultimul timp am tot urmarit insa nu a mai aparut in stoc si trebuie sa imi iau cat mai repede alta tastatura. Mie chiar mi-a placut cum s-a comportat.

Vreau o tastatura cat mai compacta, fara numpad si nu prea conteaza daca e cu fir sau fara. Imi plac tastele gen laptop insa chiar m-am uitat si nu am gasit nimic care sa imi placa. Sunt vreo 2-3 modele pana in 50 lei cu fir, insa nu imi place layoutul tastelor. Nu gasesc nimic interesant de la Logitech sau Microsoft (exclus bluetooth ca nu am la PC). Folosita aproape exclusiv la programare.

Va intreb pe voi, sigur aveti mai multa experienta ca si mine. Cautand am vazut ca sunt multe modele de tastaturi mecanice fara numpad. Nu am avut decat tastaturi cu membrana asa ca nu stiu cum se "simte" si cum se "aude" o tastatura mecanica. Am vazut ca sunt mai multe modele de switchuri, unele mai silentioase altele mai galagioase. Nu prea am luat in considerare tastaturile mecanice deoarece tastele mi se par mari (inalte) si tot timpul mi s-au parut galagioase la folosire. Desi poate sunt mai confortabile ca si cele cu membrana.

La un buget de 2-300 lei aveti vreo recomandare?
__________________
Never tell your problems to anyone, 20% don't care and the other 80% are glad you have them.
alinescoo is offline   Reply With Quote