View Single Post
Old 29-08-2015, 23:33   #2177
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

În 1 aprilie am luat un D750. De atunci l-am schimbat o data cu altul, iar al doilea tot prin service a stat din cauza erorilor de focus.
Se zice ca D750 e mai bun ca D3s, însă în majoritatea cazurilor ne nici pe jumătate cât D700.

Am trimis un 35 Sigma în service în Germania, în ultima zi de garanție. Avea probleme de focus când trăgeam sub linia orizontala, în rest era ok. A venit din service perfect, corectat, etc. Merge brici. Plm de idioți, astia de la Restart nu sunt în stare sa își facă o data măcar ca lumea. Din aprilie pana acum sunt 5 luni de zile și nu e în stare sa facă fata acolo unde D700 face cu brio.
Am testat un D750 zilele trecute, iarăși, printre altele, la cineva cu un 85 afs, cum am și eu. Zici ca era alt aparat. Din vreo 40 de cadre am avut un singur cadru ratat și asta din cauza mea ca n-am împiedicat de un prag.

Am ajuns în culmea disperării cu astia de la Restart. Orice am dus la ei, niciodată nu au făcut vreun service ca lumea. Ba mai mult, mi-au dat 2470 lovit în lentila frontala și mi-au zis ca așa era. Au descoperit ca fost vina lor și l-am reparat. Prost. Am schimbat și cauciucurile la el, ca deh, dacă e tot în service sa o fac și pe asta. După vreo 10 folosiri s-a umflat cauciucul pe obiectiv pentru ca nu a fost lipit cum trebuie.

Smf în ea tara populată de gunoaie de oameni!

tapatalk-A
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci
mirciusx is offline   Reply With Quote