View Single Post
Old 15-04-2019, 21:01   #69
vibeup
Senior Member

vibeup's Avatar

Mentioned: 194 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by roccatsense View Post
Am fost eu 2 luni in state doar agrement. Feb-martie.
Nu rata yosemite e superb iarna, personal cel mai fain peisaj vazut all my life. Vezi ca la grand canyon sunt 2 cel privat si cel de stat )) cel privat vreo 100$/pers intrarea la cel de stat exista un card cu care 2 pers pot intra in orice parc national si pct de interes national 4free.(cardul costa 80$)
Cea mai ieftina si super cazare o gasesti in las vegas,poti sa l vezi din elicopter noaptea, am avut pass de 200$/pers si am mers elicopter, driving nascar si 2 spectacole de cabaret.
Pentru cazare foarte ok foloseste hotwire (cazarile din prima sapt prin booking execrabil fata de ce am primit prin hotwire, masina tot prin ei luata mult mai cheap).
Coasta californiei e super inclusiv pentru sofat.
In 2 luni te ingrasi 6kg ))
In februarie martie zona de san diego san francisco california e ok aprox 20 grade, in sus in martie in new york erau 5 cred,a si nins in death valley.
Experienta e unica si sincer nici cele 2 luni nu au fost indeajuns.
In orasele mari cauta city pass urile sunt foarte ok si ai din ce alege.
Mai era o aplicatie dar nu o mai am instalata cu oferte evenimente chestii de facut la preturi mult mai mici ca la tejghea...gen 30 min barca super rapida in loc de 50$ pers platit 25$.(in san diego sau san francisco o facusem pe asta)
Multumesc de sfaturi. Eu vreau sa ma incadrez in 2-3 saptamani