View Single Post
Old 04-09-2014, 21:49   #7
Drazzy
Senior Member

Drazzy's Avatar

Mentioned: 256 Post(s)

Quote:
Originally Posted by mbc View Post
Better be safe than sorry. La faza cu verificarea soldului la ATM, e chestie de principiu - daca o banca are o taxa asa aiurea, are si alte rahaturi. Bine, sunt dispus mai repede sa trec peste asta decat peste obligativitatea cardurilor contactless. Mai astept pareri. Internet bankingul este decent la BT?
Nu cred ca se risca nimeni pentru cateva sute de lei, si cum crezi ca ar putea cineva sa te fure ? Poti contesta plata si iti da banii inapoi banca, poti primi sms cand faci tranzactii...
Nu e aiurea avand in vedere ca nu au comision de administrare, de cate ori ai fost pana la bancomat doar sa-ti verifici soldul ? La BCR pentru IB-ul cu plati bancare te costa 12,5 lei si nu ai comision de interogare, e mai bine ?
IB-ul de la BT mi-a mers de fiecare data cand am vrut sa transfer bani, nimic de reprosat. Arata ok.

LE:
Quote:
Astazi am observat ca Amazon m-a taxat cu 6 lire pentru ceva.
So, daca e sa se intample, se intampla si fara contactless.
cei 2 centi ai mei (din cont )
Quote:
Originally Posted by x3ckid View Post
... A bagat ventilatoare la refuz in el. M-am uitat la temperatura si ajunge si al lui pana la 10 grade Celsius.

Last edited by Drazzy; 04-09-2014 at 22:00.
Drazzy is offline   Reply With Quote