View Single Post
Old 21-06-2017, 12:19   #7
agarici cu pedale
Ancient friend
 
agarici cu pedale's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Location: Bucuresti
Posts: 11,794
Mentioned: 177 Post(s)

PC-ul meu



Default

Asus Zenfone 2 (ZE551ML) - o varianta cu intel si cu "hardware pe hartie" mult peste altele, initial in primele zile a mers snapy, apoi force close, agata, trebuia tot timpul sa optimizezi din apk-uril cu care vine el din fabrica memoria fiindca managementul era extrem de prost, retur, m-am incapatanat sa-l iau dupa ce cateva persoane de aici au zis sa nu-l iau.
ZenFone Go ZB500KL - am vrut sa-l cumpar de la un coleg de munca dupa ce am dat retur la del de sus, mult mai stabil decat mizeria de mai sus, bateria tinea decent, cam o zi jumatate maxim, insa agata deseori unde nu trebuia si mai apareau FC-uri rare la servicii principale, tind sa cred ca si asta avea probleme de management al ramilor.
P8 Lite, l-am testat prima data fix acum un an si ceva, interfata era greoaie, complicata pe alocuri in loc sa fie simpla ca la experienta de android curat cum e la nexus/moto, force close-uri nu am primit decat unul intr-o saptamana, bateria m-a dezamagit rau (abia daca faceam o zi cu el) nu stiu cum sta pe android 6, poate ... poate... sa zica utilizatorii de pe aici daca sunt, mi-a placut design-ul si cam atat, am renuntat la el in defavoarea unui J5 2015 de care am fost super multumit dar nu-l recomand ca are hw specs nasoale si pret aiurea pt ce ofera vs comepetitie.

LE: vorbim de experienta out of the box, nu root, ca sa fim clari.
LE2: https://altex.ro/smartphone-dual-sim...core-4g-silver
vad ca are pret buniel, mai bun ca moto, nu-i rau, intra in categoria de maybe.

http://www.gsmarena.com/compare.php3...idPhone2=8467&
uite compare-ul dintre cele 2, am avut varianta cu 4GB rami si 32 inside, fix intre cele doua daca ar fii sa primesc gratis unul l-as alege pe Zenphone Go.

LE3: Asusul la capitolul poze in real life scenario sta cam prost chiar daca au 13mp. Orice ai lua ia cu 16GB, 8GB sunt insuficienti, cand ti-e lumea mai draga nu o sa ai spatiu.

Last edited by agarici cu pedale; 21-06-2017 at 12:34.
agarici cu pedale is offline   Reply With Quote