View Single Post
Old 27-07-2009, 01:12   #2
eXpander
Ancient friend
 
eXpander's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Bistrita
Posts: 682
Mentioned: 0 Post(s)


Send a message via Yahoo to eXpander Send a message via Skype™ to eXpander
Default

Desi totdeauna am fost impotriva asa-ziselor tastaturi de gaming, am ramas extrem de placut impresionat de Logitech G-15 V2. Am avut ocazia sa o testez la fostul loc de munca. Dupa 3 zile de utilizare, mi-a intrat deja in obisnuinta utilizarea ecranului LCD, si mi-a fost foarte greu sa ma adaptez la ceva "mai slab". Aceasta e tastatura care mi-o doresc foarte mult si mi-o voi achizitiona cat de curand.

In schimb, cea mai misto tastatura care am avut ocazia sa o folosesc a fost Logitech DiNovo Edge. Si la feeling-ul butoanelor (slim, cursa scurta, silent), si la dotari este mult peste ceea ce exista pe piata. Aceasta tastatura va fi prima achizitie a mea din momentul in care voi fi pe deplin multumit de ce sistem am Oricum, nu cred ca o sa apara ceva care sa o depaseasca prea curand. Singurul minus care l-as mentiona ar fi lipsa iluminarii pe taste. Desi e oarecum normal, avand in vedere ca e o tastatura wireless cu acumulator intern.

Mi-am dorit foarte mult sa vad Logitech Illuminated. Mai ales ca stiam de ea inainte sa apara stiri in presa. Din pacate, un anumit retailer din Romania s-a gandit ca ar fi bine sa dispara de pe piata inainte de a fi disponibila, prin urmare nu am mai apucat sa o testez.

Pana nu demult foloseam un Logitech Internet Pro (model mai vechi, foarte misto, din pacate nu se mai fabrica). Relativ recent m-am enervat (cauza principala fiind iepurasul care mi-a ros cablul 3 zile la rand) si am aruncat-o la gunoi. Intre timp aveam un kit wireless Logitech EX-110, pe care-l foloseam doar pentru a derula filmele din pat Acum folosesc tastatura tot timpul, pentru ca nu am alta si nu consider ca prioritate achizitia unei tastaturi noi. In esenta, tastatura din kitul EX-110 este un Logitech Media, doar ca e wireless. Sunt super multumit de ea
__________________
eXpanding Limits
eXpander is offline   Reply With Quote