View Single Post
Old 05-05-2017, 16:59   #16
agarici cu pedale
Ancient friend
 
agarici cu pedale's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Location: Bucuresti
Posts: 11,790
Mentioned: 177 Post(s)

PC-ul meu



Default

T440 4300u , 8GB (doar un slot) varianta fara memoria lipita pe mobo, ssd toshiba de 128 pe 2.5' baterie interna plus cea externa de 68+ 6 celule e super nice, e cam tot pe acolo cu T450, ma oftica ca l-am prins fara M2-ul de sub baterie ca vroiam sa-i trantesc un Samsung de la iubitel si sa renunt la 2.5, in schimb l-am lasat asa.
Trebuie sa-i cumpar pe viitor o tastatura luminata si gata, nu-mi mai bat capul cu IPS ca oricum il folosesc rar de cand nu mai lucrez.

Avantajul la 2 baterii vs modelele anterioare e ca poti oricand o lasi pe cea mare acasa, interna tine relax 2h cu lumina spre maxim, iar cu ambele stai pe el de la 7H in sus de browsing/remote etc.


https://goo.gl/photos/H94pT3wMbBqcj5hS8

Refurbish dar arata nou in interior, nici macar nu fusese desfacut. Are urme pe afara dar nu-mi pasa prea mult, la inceput ma deranja dar cand stau sa ma gandesc ca a fost ieftin zero fucks given ) X250/T450 fara parola pe bios la pret bun nu gasisem, initial vroiam X230 pt ca are 2 sloturi de rami si IPS apoi am vazut ca ciuciu USB 3.0 (decat la i7 ai 3.0), dupa care am marit bugetul pt X240 dar am ratat 2 la mustata la 900RON si fix in momentul acela mi-a trecut prin mana un L450 si am realizat ca pica mai bine ceva de 14' decat mititicul ala, greutatea fiind identica aproape asa ca la rucsac nu conta.

Sunt in dubii daca sa-l dau ca sa fac upgrade...

Last edited by agarici cu pedale; 05-05-2017 at 17:10.
agarici cu pedale is offline   Reply With Quote