Thread: Problema...
View Single Post
Old 28-10-2013, 22:53   #34
Neo
Ancient friend
 
Neo's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: event horizon
Posts: 10,370
Mentioned: 386 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by Iubitel View Post
Pentru ca este foarte puternic si nu il mai dai jos
Nu, este foarte ok de dat jos, dar puteai întreba asta dacă n-ai folosit niciodată

Quote:
Originally Posted by Iubitel View Post
e transparent,plus ca intre ihs si pcb este un spatiu mai maricel care practic il umpli cu siliconul,nu poti aplica suficienta presiune ca sa unesti cele doua suprafete pentru a obtine lipirea cu ce ai recomandat tu fara sa dauneze pastilei.
Corect, e transparent și silicon negru merge mai bine. Pe de altă parte, ăsta recomandat de mine are o consistență asemănătoare cu siliconul și da, pot exista probleme (teoretice) de cum presezi a.î. să nu crăpi pastila.

Quote:
Originally Posted by Iubitel View Post
Esti prost pentru ca recomanzi ceva intr-o chestiune cu care nu ai avut nici o tangenta de nu stiu cati ani,iar variabilele cu care ai lucrat tu sunt diferite fata de cele actuale.Apoi cand vine unul si zice altceva esti ironic si faci pe rotundul.
Am recomandat ceva bazat pe logică și experiența mea cu respectivul adeziv. Având în vedere că cel mai probabil n-ai pus mâna pe el ci doar îți dai cu presupusul, avem amândoi o parte din vină, dar asta nu ne face proști, ci doar niște persoane care se aruncă ca proasta-n pwlă

Quote:
Originally Posted by Iubitel View Post
Da,am reactionat imatur dar cand vezi acelasi pattern de mai multi ani la indivizi gen neo,dragos saraolu,djleco,etc,e greu sa te abtii.Comportamenul vizat este acelasi in fiecare caz,gen neo se baga unde nu are treaba
Io zic să te abții de la chestii de genul că și tu respecți anumite patterns da' nu-ți scot ochii pe tema asta

Nu știam că mă bag unde nu am treabă, mă scuzi sincer, de acuma o să postez doar despre ponei și medicină, e bine?
__________________
In Țara minunilor Periferice [Partea 1]. Keyboard Wonderland [Part 1].
HHKB Hybrid Type-S review - ro & en.
GMMK Pro Review - ro. GMMK2 Review - ro.
Neo is offline   Reply With Quote