View Single Post
Old 23-10-2019, 13:53   #38956
zamoldac
Senior Member

zamoldac's Avatar

Mentioned: 39 Post(s)

PC-ul meu

Comparatiile de genul la mine au scos X% mai multi cai vs stock nu isi au rostul cand vorbim despre motoare diferite care au potential diferit, plus ca si diferentele de masurare intre modele diferite de dyno sunt de luat in considerare.

Quote:
Originally Posted by EXxx View Post
e frumos softul, pb mea e ca e multa putere(in plus) si are nevoie de modificari auxiliare gen suspensie/frane
Also primul soft ti-a dat ~17-18% increase la cai si cuplu, lucru care nu e chiar slab
Suspensia sport adaptiva stock face fata fara probleme, chiar si pe circuit masina se simte foarte ok, franele sunt upgraded (dar cred ca si cele stock erau destul de ok in 90% din cazuri). Rezultatul anterior nu e neaparat slab dar sub ce poate hardware.

Quote:
Originally Posted by Gaminggrade View Post
Felicitari man,foarte frumos grafic,pai cam astia sunt MRC si APR au fost cam primele firme care au scos 500hp din B8 motorul asta far problem.Ce modificari ai,pulley upgrade presupun,admisie,intercooler,soft motor,cutie si cam atat nu ?
Ms, ca modificari hardware (strict AM, pentru ca au fost schimbate si o serie de piese OEM, preventiv): Airbox mod, Filtru KN, Racord admisie Forge, Supercharger pulley Forge, High grip supercharger belt Forge si decat. Partea de racire este stock si vad ca face fata fara probleme momentan, B8 are un extra charge cooler lateral vs B8.5 care il are doar pe cel frontal.

Ce urmeaza sa mai fac este sa pun si catalizatoare HKS in locul celor goale de acum, asta ar aduce putin backpressure si posibil o crestere de 5-10cp.
zamoldac is offline   Reply With Quote