View Single Post
Old 01-05-2017, 11:03   #1
godfather
Senior Member
 
godfather's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 327
Mentioned: 7 Post(s)


Default Recomandare action cam

Salutare.

De ceva vreme tot vreau sa-mi cumpar un action cam si tot nehotarat sunt. Oscilez intre Gopro Session 5 si Xiaomi Yi2 4K. Pretul celor doua este similar, cred ca Session-ul e mai scump cu vreo 100 lei.

Argumente pro si contra fiecare:

Session 5: body mic, build quality, calitate buna a sunetului, rezistent la apa fara carcasa; Pretul e cam piperat iar bateria nu se poate built in, deci daca se descarca, tre' sa astepti pana se incarca la loc, pretul accesoriilor.

Yi2: calitatea imaginii la fel ca la Gopro, pe timp de noapte mai bun, accesorii cu duiumul cu pret mic, baterie schimbabila, touchscreen. Contra: calitatea sunetului inregistrat este foarte slaba si necesita carcasa ce va inrautati inregistrarea sonora.

Bugetul de care dispun este 1500 lei (+ 400 la Emag pentru ca am un voucher cadou), dar cu cat mai ieftin, cu atat mai bine. As vrea s-o cumpar de la noi din motive de garantie. Acum dati si voi o parere din experienta, din citite, auzite, etc.

Recomandati-mi o camera de actiune care sa ma insoteasca pe motor, la ski si pe unde-mi mai vine s-o iau cu mine. Sa aiba calitate cat mai buna video si audio (minim 1920x1080 @60fps) si sa aiba un pret decent.

Mersi.
__________________
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don't.
godfather is offline   Reply With Quote