View Single Post
Old 18-09-2018, 12:21   #1693
DjLeco
Senior Member
 
DjLeco's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: On EARTH...
Posts: 4,958
Mentioned: 182 Post(s)

PC-ul meu

Default

Cine te-a pus sa il ridici in acel stadiu dupa reparatie?
Exista o foaie de receptie, in care se specifica in scris (si cu eventuale poze), starea in care a fost adus produsul la service.
Le puteai spune clar, produsul meu a fost adus in starea X conform a ce scrie aici.
Daca v-ati batut joc de el, e treaba voastra, eu refuz sa ridic produsul in stadiul actual (lipit cu superglue si cu suruburi ce au crapat carcasa).
Eu am dus un monitor de 22" la Emag la garantie, se mai vedea doar jumate din ecran. L-am dus in ambalajul original, mai avea aproape 1 an garantie din 3.
L-au reparat (depanero), dar pe mufa d-sub, la proba, facea niste liniute, iar carcasa trosnea cind il roteai stinga dreapta.
Am refuzat ridicarea produsului (chiar daca nu foloseam d-sub) si am cerut si remedierea problemei cu carcasa ce trosnea.
Dupa 7-8 zile am primit SMS sa vin sa ridic produsul, m-am dus la Emag si am solicitat proba pe toate intrarile.

Am observat ca la unul din colturile de jos, carcasa era crapata cam 2cm si lipsea o bucatica de plastic (o bucatica din margine, se vedea numai din spate).
La teste, monitorul functiona perfect dar, din nou am refuzat ridicarea pe motivul carcasei crapate.
Au vrut sa specifice ei pe hirtie ca asa a venit din service, pentru a fi acceptat la o alta eventuala solicitare de garantie (adica ceva gen "e de la noi crapatura")...
Am spus clar, eu am adus un monitor in perfecta state estetica, cu defect electronic si nu ridic un monitor cu carcasa crapata, explicindu-le ca daca eu veneam cu monitorul cu carcasa crapata la garantie, aceasta imi era refuzata pe motiv de soc mecanic.
Am solicitat sa discut cu cineva din "superiorii Emag", am explicat problema si in 2 zile am primit monitor SIGILAT cu specificatia pe garantie "produs inlocuit".
Garantia a continuat, monitorul este acum la un var.
__________________
GAMING gearâ„¢ i9-9900K/5000MHz/1,33V||MoRa 360 & LECO custom loop watercooling GPU+CPU||Aorus RTX2080Ti Extreme WB & Nvidia 3D Vision 2||Asrock Z390 Taichi Ultimate||2x8Gb G-Skill@3600MHz CL15-1,365V||Samsung NVMe 2TB+1TB+512GB SSD's||EVGA Gold 1300W||Asus ROG Swift PG27VQ 3D LED 144Hz||NZXT 440 case Win 10 PRO.

Last edited by DjLeco; 18-09-2018 at 12:33.
DjLeco is offline   Reply With Quote