View Single Post
Old 05-09-2014, 13:20   #15
Bogd4n
Ancient friend

Bogd4n's Avatar

Mentioned: 31 Post(s)

PC-ul meu

Eu am cont(uri) la BT, card Visa Electron. Am si Internet Banking, e 1 leu pe luna. Pentru fiecare tranzactie ce vrei sa o faci din contul respectiv primesti un sms cu un cod pe care trebuie sa il introduci pe site pt a confirma tranzactia.
Au si ceva serviciu de Mobile Banking prin care poti sa faci cam orice tranzactie de pe smartphone. Mi-au oferit-o si mie dar le-am zis ca nu am nevioe. Costul pentru Mobile Banking nu imi aduc aminte cat e, dar sigur gasesti pe site.

Comisioanele pentru transferuri (folosnd internet banking) intre BT si alta banca e intre 2 si 5 lei, aproximariv. Din ce am vazut eu, depinde de banca. La fel, exista comision si cand primesti bani tot prin Internet Banking de la alta banca.
Eu am platit cu cardul factura de RDS, comenzi la diferite magazine online din tara, ebay (prin paypal), aliexpress fara sa imi ia comision, exceptand paypal care au comisionul lor ce nu tine de BT.

Comisioanele de la ATM nu le mai stiu, ca nu l-am folosit de mult.
Bogd4n is offline   Reply With Quote