View Single Post
Old 04-07-2017, 11:22   #7
Doru1
Member
 
Doru1's Avatar
 
Join Date: Feb 2016
Location: Dincolo lângă încoace.
Posts: 67
Mentioned: 3 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by agarici cu pedale View Post
Nu restarta modemul ca nu pot vedea logurile daca-l scoti din priza/restart, suna la ei si zi-le ca pe direct nu iti merge si sa trimita un tehnician la tine maine asap.
Din cate stiu cablul trebuia sa fie in portul 1 nu in 4 in cel de la ei fiindca restul sunt blocate so... baga cablul alb in pc iar, si in portul 1 sau 0 cum o scrie acolo si testeaza din nou conexiune PPOE, user si pass de pe foaie.

http://www.tp-link.com/us/faq-339.html

Tind sa cred ca faceai gresit ceva inainte fiindca i have no fuking ideea la ce te referi cand zici ca "ips"and pass, normal nu ar trebui sa ai IP and pass ci user si pass, in caz ca ai IP fix dar ma indoiesc doar conectezi cablul la pc si la retea muti de pe auto pe manual si pui fix ce ai pe foaie.
Aa nu, prin isp ma refeream la faza cu make a new conenction sau ma rog,in care scriu user si pass, ca acolo scria cv de isp,in fine.Mda nici asa nu merge.Deci sun iar la ei cred..
Imi scrie ethernet doesnt have a valid ip config si the default gateway is not avalaible daca ii dau troubleshoot.Si după ce am facut iar un connect to the internet cu user si pass,iara e 651.

Ok. Am dat de un om calumea ,a zis ca face o sesizare deci e ok acum sper. Mersi de sfaturi tuturor! Însfârșit o comunitate care raspunde mai repede si ajuta

Last edited by Doru1; 04-07-2017 at 11:41.
Doru1 is offline   Reply With Quote