View Single Post
Old 06-12-2018, 11:13   #3382
nemaca
Member

nemaca's Avatar

Mentioned: 2 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by Neo View Post
[YT]https://youtu.be/bUGoF3nb3Wk[/YT]

Trebuia să te uiți aici Ónainte să-l iei
Mda, eu mereu ma uit mereu la Jerry, dar daca il urmaresti, spune clar: Testele pe care le face el sunt extreme si majoritatea pot fi evitate cu chiar si o husa de silicon.
Vasta majoritate a obiectelor pe care le punem in buzunar sunt de pick lvl 5, foarte rar de lvl 6, si aproape niciodata de lvl 7, in cei 2 ani de asteptata viata a telefonului.
Testul cu bricheta nu stiu ce cauta acolo, sincer.
Testul cu indoitul imi place, evidentiaza clar slabiciuni in telefoane, si imita asezatul pe telefon, in special in cazul in care ai telefonul in buzunarul de la spate, si te asezi in masina. Dar am facut chestia asta deja de cateva ori cu mate20 pro, 2 exemplare. acum mai devreme sau mai tarziu, o sa ma asez si pe al treilea, ca de, asa sunt eu, mai uituc. Imi place testul, dupa cum ziceam, dar tind sa cred ca popoul meu nu e la fel de ascutit ca degetele lui Jerry, si nici nu merge la gym constant.
Faptul ca telefonul a cedat si s-a spart m-a convins sa imi comand si o carcasa mai smekera, de tpu, dar... cam atat. Nu mi-a schimbat parerea despre telefon, nici placerea de a-l utiliza.
Eu am Nexus 6P, Lg G5, telefoane pe care el le-a cam distrus. Si totusi, merge perfect, dupa multe cazaturi si peripetii.
Pentru orice eventualitate, am asigurare pe ultimul telefon pe care il iau, mereu.
Plus ca mai exista si garantie.
Deci e bine ca omul testeaza, dar mass hysteria este un instrument ca oricare altul astazi. Eu ma bucur de al meu mate 20 pro. Everyday life cu el este foarte placuta, si nu pot spune asta despre alte telefoane pe care le-am incercat.

Vechiul Nexus 6P este in continuare un telefon superb, rapid si cu calitati greu de disputat. Si merge Si Jerry l-a distrus.
@kpy_here Care problema?
O sa fac niste teste si chestii azi pe el, si cu bateria saptamana asta. Nu am avut timp inca sa fac transferul, dar este f bun, de pe p20 pro pe mate20 pro. E bun huawei clone. AM schimbat asa: P20pro-mate20pro-mate20pro(2nd)-P20pro si acum iar trebuie sa schimb. Innebuneam sa le fac toate manual.

Last edited by nemaca; 06-12-2018 at 11:17.
nemaca is offline   Reply With Quote