View Single Post
Old 06-12-2018, 19:02   #3386
nemaca
Member

nemaca's Avatar

Mentioned: 2 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by kpy_here View Post
Eu ma refeream la problema cu ecran verde.
Si eu sunt foarte multumit de telefon, si din cauza asta nu fac mare scandal. Alta alternativa oricum nu am.
Camera face toti banii, bateria la fel.

Maine vine curierul dupa el, si vedem. Poate il primesc inapoi inainte de sarbatori

P.S. Huawei Backup face backup si la App Data ? AKA, daca ii dai restore, ai toate setarile exact cum le aveai cand ai facut backup, si esti logat in conturi ?
Face si la app data, dar nu te logheaza automat. Eu am folosit google pentru login info la aplicatiile fara securitate. La cele sensitive folosesc parolele din cap. Wifi info este salvat, cu id si parola, dar de mers nu merge, asta din cauza ca e alta unitate, deci are un MAC diferit sau ceva de genul; practic trebuie sa reintroduci parolele la wifi-uri. Dar eu caut sa folosesc aplicatii care sa salveze nativ pe cloud, ceea ce imi cam elimina problema cu telefonul, iar una din ele este un simplu text note, unde am parolele, scrise invers. Deci cum ma bag pe net si am app asta instalata, am tot la dispozitie.
Setarile din aplicatii la unele raman, la altele nu. La mine ramane la IPVanish, Netflix, si alte cateva. La celelalte trebuie setate. Presupun ca depinde de aplicatie. Salvarile la jocurile offline sunt updatate automat de huawei, gen Room, Starwars kotor, badlands, etc.
Si da, telefonul este superb, in ciuda lui Jerry, nay-sayers si ecranului defect.

Al meu BOE are o usoara tenta de pink in partea de jos a ecranului, foarte graduala, vizibila pe fundal 50%gri in intuneric complet, la luminozitate minima. Cum cresc luminozitatea un pic, sau ies din intuneric, nu se mai vede. Nu este vizibil momentan in nici un alt fel.

Last edited by nemaca; 06-12-2018 at 19:06.
nemaca is offline   Reply With Quote